Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların “kendi kendilerinin bankaları olmaya” teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong Kong’a koymak için işe koyuldu.

Hong Kong’un ünlü bankalarının yakınındaki tramvaylarda ve önemli yerlerde, kar amacı gütmeyen yerel bir Bitcoin girişimi olan BAHK tarafından, 8 Ekim’e kadar Bitcoin reklamları sergilenecek.

Şehirde buluşmalar düzenleyen ve Bitcoin kullanımını teşvik eden Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK), yoğun ziyaretçi trafiğine sahip bazı bölgelerde billboard reklamları aracılığıyla “Bitcoin’in risklerini ve yararlarını” duyurmak için harekete geçti.

Bir reklamda, “2020’de 2009’da olduğundan daha fazla ABD Doları basıldı. Yalnızca 21 Milyon Bitcoin olacak” dedi. Reklam, ABD’de aralıksız para basılmasına işaret ederek enflasyona işaret etti.

BAHK bir açıklamada, “Kampanyanın bize Bitcoin’in hızla dijitalleşen küresel ekonomiye nasıl uyum sağladığını, büyük teknolojik ilerlemelerin fırsatlarını, tehlikelerini ve dijital, doğrulanabilir kıtlığın sonuçlarını tartışma fırsatı vereceğini umuyoruz” dedi.

Bitcoin reklamları, her gün 200.000’den fazla yolcu taşıyan üç adet çift katlı tramvay ve Chater Garden’ın banka bölgesindeki HSBC, Standard Chartered gibi çeşitli banka genel merkezlerinin yakınındaki reklam panolarına yerleştirilecek.

Verilen reklamlar tanıtım niteliğinde değil, eğitici nitelikte. BAHK; “Alacağınız Bitcoin sizin sorumluluğunuzdur. Herhangi bir kurtarma veya niceliksel genişleme olmayacak. Blok zincirindeki ev bilgisayarınızla toplam Bitcoin arzını doğrulayabilirsiniz.” dedi.

BAHK’ın kurucu ortağı Leo Weese, verdiği bir demeçte, son zamanlarda siyasi istikrarsızlıkla gölgelenen hareketin, şehirdeki Bitcoin hakkında konuşmaya yardımcı olduğunu söyledi ve ekledi:

“Bitcoin hakkında daha fazla konuşmak isteyecek çok hevesli birkaç kişi var. Reklamlar iyi bir konuşma başlangıcı sağlıyor ve genel olarak konuyu kamuoyunun algısına yükseltiyor.”

Ekip, reklamları yerleştirmek için yerel yönetimlerden veya bankalardan herhangi bir tepki beklemediklerini belirtti.

Hong Kong, Bitcoin reklamlarına yabancı değil. Geçen ay, şehrin Apple Daily gazetesi, kurucusu Jimmy Lai‘nin kentteki Çin etkisine karşı konuştuğu iddiasıyla tutuklanmasının ardından tam sayfa bir Bitcoin reklamı yayınlanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...