Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin, Ripple, Litecoin Ve Ethereum’dan Son Haberler

Bitcoin, Ripple, Litecoin Ve Ethereum’dan Son Haberler

En popüler Bitcoin fiyat tahminlerinden birinin dayanıklılığından özel Litecoin işlemlerine kadar, kripto dünyasının kırılma hikayelerinden bazılarına bir göz atın.

Bitcoin (BTC)

Twitter’da PlanB adıyla, Bitcoin’e stok-akış oranını ilk uygulayan ve sıkça takip edilen bir analist, modelin sonsuza kadar sürmeyeceğini söylüyor. 

Bir varlığın dolaşımdaki arzını pazara giren yeni arz miktarına karşı izleyen bu modelin, Bitcoin’in geçmiş fiyat eylemini izlemek için oldukça doğru olduğunu kanıtladı.

PlanB’nin bu modeli kullanarak yaptığı tahminler, BTC’nin 2021 yılı içinde 100.000 $ barajını aşacağını ve 2025 yılı civarında 1 milyon doları görebileceğini gösteriyor.

Ancak Twitter’da paylaştığı yeni bir flood’da PlanB, modelin sonraki iki ila üç yarıyılda da doğruluk sağladığını ve bunun yaklaşık 4,5 ila 8,5 yıla eşdeğer olduğunu da gösterirse mutlu olacağını söyledi.

Bundan sonra, ABD Doları ve diğer para birimlerinin gelecekteki değerini tahmin etmenin zor olması sebebiyle tüm bahislerin kapalı olduğunu söylüyor.

Ethereum (ETH)

Medium’da yayınlanan yeni bir blog yazısında, Dragonfly Research’ten bazı kripto analistleri, Ethereum’un asla başka bir olası yol ayrımıyla karşılaşmayacağını varsayıyor. Yazarlar Leland Lee ve Haseeb Qureshi, oyun teorisinin ilkelerini uygulayarak Ethereum’un DeFi (decentralized finance)’nin “doğal kırılganlığı” nedeniyle bölünme ihtimalinden kaçtığını iddia ediyorlar.

Yazarlar şunları yazdı: “DeFi operatörleri aynı düzeyde gitmeye devam etmeselerdi, merkezi olmayan mali ekosistem kargaşasında kaybolacaklardı. Bu, klasik bir oyun teorisi halidir: teşvikler ezici bir şekilde koordinasyon halindedir, bu nedenle DeFi’nin tümü, birlikte hareket etmek zorunda kalır.”

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in Twitter’da, operatörleri tarafından kontrol ediliyor görünen “merkezi olmayan” uygulamalar konusunda paylaştığı tweet bir tartışma yarattı.

Ripple (XRP)

Youtube’da “The XRP Drop” adlı yeni bir serinin ilk videosu, Ripple destekli XRPL Labs firması ile röportajlar içeriyor.

Videolar, bir şirkete ait XRP Ledger üzerinde geliştirilen yeni ürünler içeren mobil ödeme uygulaması, merkezi olmayan bir borsa ve soğuk depolama işletim sistemi konularında bir bakış açısı sunuyor.

Litecoin (LTC)

Yeni bir röportajda, Litecoin yaratıcısı Charlie Lee, platformun neden gizli işlemleri yürütmek için MimbleWimble‘ı kullanmaya karar verdiğini anlatıyor.

Lee, ana odak noktasının, belirli bir Litecoin’in işlem geçmişinin değerini etkilememesini sağlamak olduğunu söylüyor.

“Benim bakış açıma göre, gizlilik hakkında daha az ve alışveriş hakkında daha fazla şey görüyorum. Bu nedenle, Bitcoin ve Litecoin’in kullanılabilir para olması için harcadığınız Bitcoin veya Litecoin’in, sahip olduğunuz her paraya eşit olması anlamında elverişli olması gerektiğini düşünüyorum.

Kahve almaya gidip cüzdanınızdan 20 dolar çıkardığınızda, hangisine sahip olduğunuz önemli değil. Üzerinde daha az bir geçmişe sahip birini seçmeyi düşünmek zorunda değilsiniz, çünkü hepsi sizin ve satıcı için tamamen aynı.

Ve bu Litecoin için doğru olmayan bir şey ve geliştirmek istediğim bir şey çünkü para olarak gerçekten yararlı olması için alışveriş olması gerektiğini düşünüyorum. Ve gizlilik, ticaret için bir gerekliliktir. Çünkü eğer işlem geçmişi özel değilse, paranızı elverişsiz kılan farklı işlemleri her zaman sansürleyebilirsiniz.”

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Harvest Finance, Saldırıya Uğradı! Saldırgan 24 Milyon Dolar Çaldı

İsimsiz bir ekip tarafından geliştirilen bir merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü olan Harvest Finance, Pazartesi sabahı hackerlar tarafından saldırıya uğradı. Hackerlar, Harvest Finance'tan 24 Milyon Dolar...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem yapmış kullanıcılarına...

Lou Kerner; YFI, DeFi’nin ve Finansın Geleceğidir

Yearn.finance tokeni YFI, kripto para piyasasının son aylardaki en büyük başarı öykülerinden biri oldu. YFI, Haziran ayında ücretsiz olarak piyasaya sürüldüğünden bu yana, 44.000$ seviyelerine...