Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Alış Baskısı, Satış Baskısından Daha Fazla

Bitcoin Alış Baskısı, Satış Baskısından Daha Fazla

Analitik Firması CryptoQuant, Bitcoin fiyatının 10.000$ seviyelerinde olmasının pazara giriş yapanlar için cazip olduğunu ve BTC’de “yoğun alım baskısının” devam ettiğini söylüyor.

Yeni bir Bitcoin ölçümü, yatırımcıların hala 10.000$ seviyesinden BTC satışı yapmaktan çok satın almakla ilgilendiğini söylüyor.

Zincir içi analitik firması CryptoQuant’ın kurucusu Ki Young Ju, 7 Eylül’de attığı bir tweette, Bitcoin yatırımcı duyarlılığını takip etmek için kullandığı en son aracını açıkladı.

CryptoQuant: Yoğun Alım Baskısı Var

“Potansiyel ALIŞ/SATIŞ Baskısı” olarak adlandırılan bu araç, borsaların toplam BTC rezervlerini baz alır ve bunları Stablecoin rezervlerine böler.

Ortaya çıkan rakam, traderların davranışlarına dair kaba bir izlenim veriyor ve şu anda satın alma davranışının yüksek olduğu görülüyor.

Bitcoin potansiyel alım / satım baskı tablosu. Kaynak: CryptoQuant / Twitter

Ki Young Ju attığı twitte şunları söyledi:

“BTC’nin hala yoğun bir satın alma baskısı var. Borsalar bu yılın başlangıcına kıyasla daha fazla Stablecoin ve daha az BTC tutuyor. BTC yükseliş trendi için hâlâ yerimiz olduğunu düşünüyorum.”

Ki Young Ju, borsa yatırımcılarının BTC dışındaki kripto para birimlerini satın almak için Stablecoin’leri kullanabileceği ve sonra daha düşük fiyatlarla satın almak için Tether (USDT) tutabileceğini söyledi.

Stablecoin Patlaması ve Düşen BTC Rezervleri

En büyük Stablecoin olan Tether, 14 Milyar Dolar’lık toplam piyasa değerini aştı. Diğer son veriler de alıcıların BTC’yi daha düşük fiyatlardan yakalamak için Stablecoin varlıklarını kullanmak istediğini gösteriyor.

Glassnode’un Stablecoin arz oranı, Ağustos sonunda BTC / USD’nin aynı fiyat noktasında (11.400$) işlem gördüğü Haziran 2019’dan üç kat daha güçlü bir seviye kaydetti.

Aynı zamanda Ki Young Ju‘nin de onayladığı gibi, borsaların BTC rezervleri düşmeye devam ediyor, bu da yatırımcılar arasında BTC ticareti yapmak veya harcamak yerine tasarruf etme arzusunun devam ettiğini gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Eminence.Finance Pazartesi Gecesi Saldırıya Uğradı

Yearn.Finance (YFI) kurucusu Andre Cronje'nin tamamlanmamış DeFi protokolü Eminence.Finance Pazartesi gecesi saldırıya uğradı. Saldırgan, kullanıcılar tarafından yatırılan Eminence'den 15 Milyon Dolar harcadı ve ardından 8...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8 Milyon Dolar'dan...

DeFi Tokenları Son Düşüşlere Rağmen Kazanç Açısından Hala Birinci

Merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenları, son piyasa düzeltmesi sırasında büyük bir geri çekilme yaşadı, ancak DeFi tokenları bu yıl içerisinde şimdiye kadar elde edilen kazançlar...