Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Alış Baskısı, Satış Baskısından Daha Fazla

Bitcoin Alış Baskısı, Satış Baskısından Daha Fazla

Analitik Firması CryptoQuant, Bitcoin fiyatının 10.000$ seviyelerinde olmasının pazara giriş yapanlar için cazip olduğunu ve BTC’de “yoğun alım baskısının” devam ettiğini söylüyor.

Yeni bir Bitcoin ölçümü, yatırımcıların hala 10.000$ seviyesinden BTC satışı yapmaktan çok satın almakla ilgilendiğini söylüyor.

Zincir içi analitik firması CryptoQuant’ın kurucusu Ki Young Ju, 7 Eylül’de attığı bir tweette, Bitcoin yatırımcı duyarlılığını takip etmek için kullandığı en son aracını açıkladı.

CryptoQuant: Yoğun Alım Baskısı Var

“Potansiyel ALIŞ/SATIŞ Baskısı” olarak adlandırılan bu araç, borsaların toplam BTC rezervlerini baz alır ve bunları Stablecoin rezervlerine böler.

Ortaya çıkan rakam, traderların davranışlarına dair kaba bir izlenim veriyor ve şu anda satın alma davranışının yüksek olduğu görülüyor.

Bitcoin potansiyel alım / satım baskı tablosu. Kaynak: CryptoQuant / Twitter

Ki Young Ju attığı twitte şunları söyledi:

“BTC’nin hala yoğun bir satın alma baskısı var. Borsalar bu yılın başlangıcına kıyasla daha fazla Stablecoin ve daha az BTC tutuyor. BTC yükseliş trendi için hâlâ yerimiz olduğunu düşünüyorum.”

Ki Young Ju, borsa yatırımcılarının BTC dışındaki kripto para birimlerini satın almak için Stablecoin’leri kullanabileceği ve sonra daha düşük fiyatlarla satın almak için Tether (USDT) tutabileceğini söyledi.

Stablecoin Patlaması ve Düşen BTC Rezervleri

En büyük Stablecoin olan Tether, 14 Milyar Dolar’lık toplam piyasa değerini aştı. Diğer son veriler de alıcıların BTC’yi daha düşük fiyatlardan yakalamak için Stablecoin varlıklarını kullanmak istediğini gösteriyor.

Glassnode’un Stablecoin arz oranı, Ağustos sonunda BTC / USD’nin aynı fiyat noktasında (11.400$) işlem gördüğü Haziran 2019’dan üç kat daha güçlü bir seviye kaydetti.

Aynı zamanda Ki Young Ju‘nin de onayladığı gibi, borsaların BTC rezervleri düşmeye devam ediyor, bu da yatırımcılar arasında BTC ticareti yapmak veya harcamak yerine tasarruf etme arzusunun devam ettiğini gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolar Üzerinde Tutunabilir mi? – BTC Fiyat Analizi

Son 48 saat içinde küresel kripto piyasası 11 Milyar Dolar değer kazanmasına rağmen, Bitcoin fiyatı bugün itibariyle 10.420$ ile 9.950$ arasında gidip...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...