Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin SegWit Öncesi Yapılması Gerekenler Neler?

Bitcoin SegWit Öncesi Yapılması Gerekenler Neler?

Bitcoin SegWit Aktivasyonu öncesi coiner’lar arasında, yakın gelecekte bitcoin’in kaderinin ne olacağı konusunda belirsizlik havası var. Bitcoin, ölçeklendirme konusunda önemli bir karar tarihine yaklaşırken SegWit2x ve SegWit Support resmen Acil Uzlaşmayı aştığından, uzlaşmanın sonucu daha esrarengiz bir hal almaya başladı.

Bitcoin’in bölünme olasılığı hala yüksek

Bununla birlikte, 1 Ağustos 2017’de beklenen olayların etkisi, Bitcoin ağı içindeki işlemlerin gelişmiş verimliliğinin ötesine geçiyor.

Hâlâ var olan önemli muhalefetle olası bir parçalanma bekleniyor. Bu, Bitcoin ve genel olarak kriptopara ekosistemi ile ilgili spekülasyonlara ve tahminlere yol açan birtakım belirsizlikler yaratıyor.

Netcoins CEO’su Michael Vogel, SegWit2x ve SegWit Support’un Acil Uzlaşmayı resmen aştığını onaylarken, bu gelişmeyi belirgin bir kilometre taşı olarak tanımlıyor.

 

Bir yedek plana sahip olmak önemli.

Vogel; SegWit Aktivasyonundan önce, 1 Ağustos’un yeni bir kilometre taşı olacağını belirtiyor. Bitcoin kullanıcılarının ilk elden ölçeklendirme deneyimine şahit olacaklarını ve bunun bir şans olduğunu da belirtiyor.

Vogel Şunları Söylüyor:

SegWit etkinleşmesi son aylarda gördüğümüz ağ sorunlarını hafifletirse, sonuç olağanüstü bir sonuç olacaktır. Bununla birlikte, zenginliği korumak açısından, Bitcoin’de (ve herhangi bir kriptokrasi) hala nispeten erken günlerdeyiz, bu yüzden yedek planlarınız olması önemlidir. Bununla birlikte, Bitcoin ve temel değer önermesi konusunda bir para birimi ve servet deposu olarak güçlü bir mümin olmaya devam ediyorum.

Bitcoinleri çevrimdışı tutmak daha iyi

EC District Expresses’ den Aleksandar Matanoviç, Bitcoin ölçeklemesinin çevresindeki drama yorgunluğunu dile getirdi. Ölçekleme etrafındaki tüm tiyatrolardan hayli sıkıldığını belirten Matanoviç, bu ölçeklendirme bir şekilde yapıldıktan sonra, yakında başka bir ölçeklendirme daha yapılması gerekeceğini de belirtiyor.

Matanovic, Bitcoin kullanıcılarının ölçeklendirmeye tepkisinin kişisel motivasyonlara ve katılım nedenlerine bağlı olduğunu belirtiyor. Matanoviç’e göre, yatırımcılar muhtemelen fork’dan endişe duyuyorlar, ancak spekülatörler bununla heyecanlanmalılardır. Çünkü önümüzdeki birkaç ay için kesin olan bir şey varsa, bu da  fiyatlardaki oluşacak oynaklıktır.

Dolayısıyla, Matanoviç, böyle bir karmaşanın ortasında “sakin kalmak, bitcoinleri çevrimdışı saklamak ve hiçbirini satmamak” stratejisinin iyi yaklaşım olduğunu öne sürüyor.

 

kaynak: CoinTelegraph

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para...

FinCen Belgeleri Nedir ve Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Kamuoyuna sızdırılan FinCEN belgeleri, dünyanın en büyük finans kuruluşlarının kara para aklama operasyonlarına nasıl aracılık ettiğini ve bu bankaların 2 Trilyon Dolar'ı...

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran...