Ana Sayfa Analiz Bitcoin, Şubat 2018'den Bu Yana En Yüksek Kapanışa Ulaştı

Bitcoin, Şubat 2018’den Bu Yana En Yüksek Kapanışa Ulaştı

19-26 Ekim arasında Bitcoin fiyatı 13.000$’ın üzerine çıkmayı başardı. Uzun vadeli eğilim yükselişe geçerken, kısa vadeli grafik zayıflık göstermeye başladı.

BTC fiyatının mevcut paralel kanaldan çıkıp çıkmayacağı ise muhtemelen kısa vadeli hareketin yönünü belirleyecek.

Haftalık Kapanış

BTC fiyatı, 19-26 Ekim arasında %13,5 oranında bir yükseliş yaşadı. 13.039$’lık haftalık kapanış, Ocak 2018’den bu yana ulaşılan en yüksek seviyeydi.

BTC fiyatı, Temmuz 2019’da yaşadığı uzun vadeli 13.500-14.000$ direnç seviyesine yakın işlem görmeye devam ediyor. Bununla birlikte BTC, Şubat 2018’den bu yana haftalık kapanışların yarattığı 11.800$ direnç alanının üzerine çıkmış durumda.

Yakın zamandaki yükseliş, RSI’da herhangi bir düşüş eğilimi yaratmadı, çünkü son RSI yüksek seviyesi 17 Ağustos’takinden biraz daha yüksekti. Ayrıca, Stokastik Osilatör hala artıyor, bu nedenle haftalık olarak henüz bir zayıflık görünmüyor.

BTC Grafiği Kaynak: TradingView

21 Ekim’deki yükselen yutan mum çubuğundan bu yana fiyat artmaya devam ediyor. BTC, 25 Ekim’de küçük bir düşüş şamdanı oluştururken, günlük zaman diliminde henüz net bir zayıflık göstermedi.

MACD, RSI ve Stokastik Osilatör artıyor ve herhangi bir düşüş sapması yaratmadı.

BTC Grafiği Kaynak: TradingView

Kısa Vadeli Zayıflık

Daha kısa vadeli altı ve iki saatlik grafik, ticaret yapılarındaki ilk zayıflık işaretlerini gösteriyor.

En son yaşanan iki zirvede, RSI bir miktar düşüş sapması yaşadı ve fiyat bir kayan yıldız şamdanı yarattı.

Bunlar, yakında bir düzeltmenin geleceğini gösteren düşüş işaretleri gibi duruyor. En yakın destek seviyeleri, en son artışın 0.5-0.618 Fib seviyeleri olan 12.300$ ve 12.040$ civarında bulunur.

BTC Grafiği Kaynak: TradingView

İki saatlik grafik olası bir paralel yükselen kanalı gösteriyor. Bu yazının yazıldığı sırada fiyat, bir çekiç şamdan oluşturma ve kanalın ortasının üzerine çıkma sürecindeydi.

Bitcoin fiyatının mevcut kanaldan çıkıp çıkmaması, bir sonraki trendin yönünü belirleyen kısa vadeli tetikleyici olabilir. Bir kırılma, fiyatı muhtemelen daha önce belirtilen destek seviyelerine doğru götürürken, bir başka kırılma 13.500-14.000$ direnç alanının yeniden test edilmesine neden olabilir.

Kısa ve orta vadeli zaman dilimlerindeki zayıflık nedeniyle, bir kırılma olasılığı biraz daha yüksek görünüyor. Buna rağmen, uzun vadeli eğilim yükselişte gibi duruyor.

BTC Grafiği Kaynak: TradingView

Sonuç olarak, BTC fiyatı büyük olasılıkla yükseliş eğilimine devam edecek, ancak fiyat yukarı doğru hareketine devam etmeden önce, BTC fiyatında kısa vadeli bir düşüş gerçekleşebilir.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Lou Kerner; YFI, DeFi’nin ve Finansın Geleceğidir

Yearn.finance tokeni YFI, kripto para piyasasının son aylardaki en büyük başarı öykülerinden biri oldu. YFI, Haziran ayında ücretsiz olarak piyasaya sürüldüğünden bu yana, 44.000$ seviyelerine...

Eminence.Finance Pazartesi Gecesi Saldırıya Uğradı

Yearn.Finance (YFI) kurucusu Andre Cronje'nin tamamlanmamış DeFi protokolü Eminence.Finance Pazartesi gecesi saldırıya uğradı. Saldırgan, kullanıcılar tarafından yatırılan Eminence'den 15 Milyon Dolar harcadı ve ardından 8...

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran bir kullanıcıya yanıt verdi. O zamanlar,...