bitcoin
Bitcoin (BTC) $43,186.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,973.28
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $359.37
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoin Topluluğu, Blok Boyutu ve Lightning Netwok'ü Tartışıyor

Bitcoin Topluluğu, Blok Boyutu ve Lightning Netwok’ü Tartışıyor

Bitcoin, ticaret hacmi veya pazarın trendlerini yönlendiren farklı borsalarda en büyük paya sahip olsa da, zaman ilerledikçe ağdaki yoğunluk da endişe verici bir şekilde arttı ve bu da BTC’ye zarar veriyor.

BTC şu anda büyük bir ölçeklenebilirlik kriziyle karşı karşıya ve Lightning Network (LN) gibi bir çözüm, mevcut senaryoya göre pek de iyimser görünmüyor.

Bitcoin.org ve Bitcointalk.org‘un ortak sahibi olan ve CobraBitcoin olarak bilinen Twitter kullanıcısı, Lightning çözümleri ve Bitcoin blok büyüklüğünün arttırılması ile ilgili bir takım yorumlarda bulundu. CobraBitcoin, Satoshi’nin yarattığı orijinal protokollere müdahale etmek istemediğini de Twitter üzerinden duyurdu.

“Gerçek olan; Bitcoin blok büyüklüğünün, Lightning Network yüksek komisyon ücretleriyle çalışmadığı için nihayetinde artırılması gerekiyor. 

Sorun ise; Topluluğun çoğunluğu ideolojik olarak Bitcoin’in küçük blok boyutunu benimsedi ve büyümesini istemiyor. ”

Cobra, attığı bu tweetten sonra, Bitcoin kullanıcılarındantepki gördü. BTCdestekçilerinden biri ”Bitcoin’in Lightning’e dahil olmak veya çalışmak için yaratılmadığını” söyledi.

Diğer Bitcoin savunucusu ise, Cobra’ya tepkisini göstermekte gecikmedi ve “Kendin için konuş. Yüksek ücretlerin tutarlı olduğu bir noktaya gelirse, Bitcoin daha büyük bloklara yükseltilecektir.” yorumunu yaptı.

BTC, yakın zamanda dijital bir varlıktan daha fazlası haline geldi ve çok fazla destekçi kitlesine ulaştı. Birçok analist ve uzmanın, kripto alanının spekülasyon ve medya hilesi ile yönetildiği biliniyor.

Orijinal protokolde yapılan değişiklikler, birçok BTC kullanıcısının bu konuda pek olumlu düşünmediğini gösteriyor. Bu nedenle, ilk başta Litghning Network gibi zincirsiz bir çözüm bulmaya çalışıldı.

Daha önceki aşamalarda, Bitcoin’in Blok büyüklüğü, işlem verisi sayısına bağlıydı ve limit 500-700 kb civarındaydı. Bununla birlikte, Satoshi 2010’da boyutu 1 MB’a çıkardı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.39%
$43,186.00
$1,895.87
Ethereum (ETH)
5.82%
$2,973.28
$173.04