Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Topluluğu, Blok Boyutu ve Lightning Netwok'ü Tartışıyor

Bitcoin Topluluğu, Blok Boyutu ve Lightning Netwok’ü Tartışıyor

Bitcoin, ticaret hacmi veya pazarın trendlerini yönlendiren farklı borsalarda en büyük paya sahip olsa da, zaman ilerledikçe ağdaki yoğunluk da endişe verici bir şekilde arttı ve bu da BTC’ye zarar veriyor.

BTC şu anda büyük bir ölçeklenebilirlik kriziyle karşı karşıya ve Lightning Network (LN) gibi bir çözüm, mevcut senaryoya göre pek de iyimser görünmüyor.

Bitcoin.org ve Bitcointalk.org‘un ortak sahibi olan ve CobraBitcoin olarak bilinen Twitter kullanıcısı, Lightning çözümleri ve Bitcoin blok büyüklüğünün arttırılması ile ilgili bir takım yorumlarda bulundu. CobraBitcoin, Satoshi’nin yarattığı orijinal protokollere müdahale etmek istemediğini de Twitter üzerinden duyurdu.

“Gerçek olan; Bitcoin blok büyüklüğünün, Lightning Network yüksek komisyon ücretleriyle çalışmadığı için nihayetinde artırılması gerekiyor. 

Sorun ise; Topluluğun çoğunluğu ideolojik olarak Bitcoin’in küçük blok boyutunu benimsedi ve büyümesini istemiyor. ”

Cobra, attığı bu tweetten sonra, Bitcoin kullanıcılarındantepki gördü. BTCdestekçilerinden biri ”Bitcoin’in Lightning’e dahil olmak veya çalışmak için yaratılmadığını” söyledi.

Diğer Bitcoin savunucusu ise, Cobra’ya tepkisini göstermekte gecikmedi ve “Kendin için konuş. Yüksek ücretlerin tutarlı olduğu bir noktaya gelirse, Bitcoin daha büyük bloklara yükseltilecektir.” yorumunu yaptı.

BTC, yakın zamanda dijital bir varlıktan daha fazlası haline geldi ve çok fazla destekçi kitlesine ulaştı. Birçok analist ve uzmanın, kripto alanının spekülasyon ve medya hilesi ile yönetildiği biliniyor.

Orijinal protokolde yapılan değişiklikler, birçok BTC kullanıcısının bu konuda pek olumlu düşünmediğini gösteriyor. Bu nedenle, ilk başta Litghning Network gibi zincirsiz bir çözüm bulmaya çalışıldı.

Daha önceki aşamalarda, Bitcoin’in Blok büyüklüğü, işlem verisi sayısına bağlıydı ve limit 500-700 kb civarındaydı. Bununla birlikte, Satoshi 2010’da boyutu 1 MB’a çıkardı.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8 Milyon Dolar'dan...

Nexo, Kullanıcıların Kripto Faiz Oranlarını İki Katına Çıkardı

Kripto ödünç verme platformu Nexo, daha fazla kullanıcı çekmek için çifte faiz oranlarını ve yeni bir "Nexo'da Kazan" özelliğini duyurdu. Credissimo tarafından başlatılan bir kripto...

Lou Kerner; YFI, DeFi’nin ve Finansın Geleceğidir

Yearn.finance tokeni YFI, kripto para piyasasının son aylardaki en büyük başarı öykülerinden biri oldu. YFI, Haziran ayında ücretsiz olarak piyasaya sürüldüğünden bu yana, 44.000$ seviyelerine...