Bitcoin’de vadeli kontrat dönemi başlıyor

ABD`nin ticari mal borsası Chicago Ticaret Borsası (CME), Bitcoin için vadeli kontratları yıl sonuna kadar işleme açacağını duyurdu. Açıklama ardından...

0

ABD`nin ticari mal borsası Chicago Ticaret Borsası (CME), Bitcoin için vadeli kontratları yıl sonuna kadar işleme açacağını duyurdu. Açıklama ardından btc Bitfinex borsasında 6.450 dolar (24 bin 450 TL) ile tarihi seviyesini yeniledi.

Dünyanın en büyük vadeli işlemler borsası olarak gösterilen CME’nin Başkanı ve CEO’su Terry Duffy, “Gelişen kripto para piyasalarına müşteri ilgisindeki artışı dikkate alarak, bir bitcoin vadeli kontratı işleme açmaya karar verdik” dedi.

Ağustos ayında da ABD’nin en büyük opsiyon borsası CBOE, nakit teslimatlı bitcoin vadelilerini yılın son çeyreğinde veya 2018 başlarında işleme açmak istediklerini ve bunun için CTFC’den onay beklediklerini duyurmuştu.

Açıklama ardından Bitfinex borsasında 6.450 dolar (24 bin 450 TL) ile tarihi seviyesini yenileyen Btc şu sıralar günlük bazda yüzde 3,22 artışla 6.300 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

kaynak: milliyet

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.