Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin'de vadeli kontrat dönemi başlıyor

Bitcoin’de vadeli kontrat dönemi başlıyor

ABD`nin ticari mal borsası Chicago Ticaret Borsası (CME), Bitcoin için vadeli kontratları yıl sonuna kadar işleme açacağını duyurdu. Açıklama ardından btc Bitfinex borsasında 6.450 dolar (24 bin 450 TL) ile tarihi seviyesini yeniledi.

Dünyanın en büyük vadeli işlemler borsası olarak gösterilen CME’nin Başkanı ve CEO’su Terry Duffy, “Gelişen kripto para piyasalarına müşteri ilgisindeki artışı dikkate alarak, bir bitcoin vadeli kontratı işleme açmaya karar verdik” dedi.

Ağustos ayında da ABD’nin en büyük opsiyon borsası CBOE, nakit teslimatlı bitcoin vadelilerini yılın son çeyreğinde veya 2018 başlarında işleme açmak istediklerini ve bunun için CTFC’den onay beklediklerini duyurmuştu.

Açıklama ardından Bitfinex borsasında 6.450 dolar (24 bin 450 TL) ile tarihi seviyesini yenileyen Btc şu sıralar günlük bazda yüzde 3,22 artışla 6.300 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

kaynak: milliyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...