Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin ve Altın Bir Gün Aynı Oranda Değerlendirebilir

Bitcoin ve Altın Bir Gün Aynı Oranda Değerlendirebilir

Bitcoin ve Altın’ın istikrarlı bir şekilde takdir edilmesinde, bir twitter kullanıcısı her iki ürünün de büyümesinin önümüzdeki yıllarda kesişebileceği tespitinde bulundu.

Bilindiği üzere Bitcoin’e genellikle “dijital altın” denmektedir. Bitcoin’in bir “değer deposu” olduğunu göstermek için sıkça kullanılan ortak bir cümledir Dijital altın. Çünkü Bitcoin de Altına benzer şekilde nadir bulunan bir üründür. Ancak, bu karşılaştırmalara rağmen, Bitcoin nadiren altının fiyat hareketlerini takip etti. Tek gerçek istisna, geçenlerde, ABD ve Çin arasında yükselen ticaret savaşı sırasında, yatırımcıların hem Bitcoin hem de altına akın ettiği görülüyordu. Her ikisi de açıkça kaosa karşı bir korunma fonu olarak görülüyor.

Bununla birlikte, geçen hafta ya da öylesine, Bitcoin bir kez daha altından ayrıldı ve esasen yerel yüksekliğinden düştü. Yine de, trader @davthewave‘a göre, altın ve BTC bir gün aynı oranda değer kazanabilir. Aşağıdaki basit bir çizelge, bunun ne zaman olabileceğine dair durumu ortaya koymakta.

Bu tabloya göre, altın ve BTC 2048 yılı civarında aynı oranda değer kazanmaya başlayacak. Bu, elbette her ikisinin de benzer bir piyasa değerine sahip olacağı anlamına gelmekte.

Durum anlaşılabilir bir şekilde inanılması biraz zor. Sonuçta, tüm grafik hem altın hem de Bitcoin’in USD değerine dayanıyor. Ayrıca, grafikte herhangi bir enflasyonist baskı yok ve fiyatı kolayca etkileyebilecek sosyo-politik koşullardan da bahsedilmiyor.

Genel olarak, karşılaştırma sadece bir değerlendirme, ancak sonuçta kader gibi öylece takip etmek aptalca. Bitcoin elbette bir gün altının piyasa kapitalizasyonuna ulaşabilir, ancak Bitcoin’in altının olacağından çok daha değerli olduğunu anlamamız gerekmekte. Bu nedenle Bitcoin, metalin bazı fonksiyonlarını taklit etse de, BTC’nin tamamen farklı bir değer olduğunu anlamamız gerekmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

DeFi Tokenleri 24 Saat İçinde %19 Yükseldi!

DeFi tokenleri toparlanmaya başladı ve sektör Perşembe günü ortalama %19 yükseliş sağladı. Çok sayıda DeFi Tokeni %50'ye varan oranda...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...