Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Wall Street Journal: "Bitcoin ve Dolar Rekabet Etmemeli"

Wall Street Journal: “Bitcoin ve Dolar Rekabet Etmemeli”

Wall Street Journal, Bitcoin dünyasında yeni yükselen haber sitelerine giderek katkı sağlıyor.
Pazartesi günü yayınlanan bir makalede, Northwestern Üniversitesi hukuk profesörü John O. McGinnis, sanal para biriminin potansiyelinin hükümet tarafından kontrol edilen fiat karşısında şanslı bir değerlendirmesine öncülük etti.

Kyle W. Roche ile birlikte;

“Bitcoin’in gelişmeye devam etmesi için ABD doları karşısında daha istikrarlı bir değer deposu haline gelmesi gerekmiyor. Bitcoin ve Dolar saygınlık açısından rekabet etmemeli. Daha az güvenilir para birimleri üzerinde hak iddia ederek saygınlığın basamaklarına tırmanabilir.” dedi.

Bitcoin’in ulusal para birimlerine yönelik temyizi, geçmişteki ana kaynaklardan gelen klasik bir eleştiri alanı ve hatta alay konusu olmuştu.

Business Insider CEO’su Henry Blodget gibi yorumcular, CNBC gibi ağlara sadece birkaç ay önce Bitcoin’in “içsel değere sahip olmadığı” söyleyerek, fiat para biriminin hükümet desteği biçiminde olduğunu ima etmişti.
Bu tartışmanın gereksizliğini tartışan McGinnis ve Roche, gelişmekte olan pazarların Bitcoin’in yayılmasının anahtarı olduğunu söyleyen Snapchat yatırımcısı Jeremy Liew gibi rakamların görüşlerini takip etmeyi tercih ediyor.

Ayrıca şunları McGinnis ve Roche şunları söyledi;

“Bitcoin, parasal baskıcı rejimlere karşı başarılı bir şekilde rekabet ederek ve gelişmiş dünyadaki yoksul göçmenlere yardım ederek güç ve istikrar kazanıyor. Bitcoin istikrar kazandığında, daha da rekabetçi hale gelebilir, çünkü en iyi fiat para bile siyasi risklere tabidir.”

Sosyal medya kullanıcıları, McGinnis ve Roche’nin bakış açısına genel olarak olumlu yanıt verdi.

 

kaynak: cointelegraph

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...