Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz Bitcoin ve Ethereum Analizi - 19 Eylül

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2’lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine yükseldi.

Kripto para piyasasındaki ilginin çoğu, dün Uniswap tarafından piyasaya sürülen UNI tokenindeydi. En önemli kripto borsalarında yapılan listelemelerin ardından UNI, 5.3$ seviyelerinde işlem görmeye başladı.

Bitcoin Fiyatı 11.000 Dolar Altında Kaldı

Dün BTC fiyatı 11.000$ seviyelerini aşmaya çalıştı. Başlangıçta başarılı görünüyordu, ancak hareket hızla tersine döndü ve Bitcoin fiyatı arzulanan seviyenin altında kaldı.

Fiyat düşüşü gün içinde devam etti ve BTC gün içi en düşük seviyesi olan 10.750$ seviyelerine ulaştı. Ancak, Bitcoin fiyatı bu düşüşün ardından toparlanmaya başladı ve 10.950$ seviyelerine yükseldi.

Bitcoin fiyatının daha fazla yükselebilmesi için, 11.000$’lık ilk direncin üstesinden gelmesi gerekiyor gibi duruyor. Eğer bu direnç aşılırsa, BTC fiyatının 11.150$ ve 11.400$ seviyelerinde gelecek sonraki direnç çizgileri ile mücadele etmesi gerekebilir.

Eğer BTC fiyatı geriler ve 0.382 Fibonacci seviyesindeki (10.800$) destek aşılamazsa Bitcoin fiyatı, 10.660$ ve ardından gelecek 10.450$ seviyelerindeki destekle karşılaşabilir.

BTCUSD. Kaynak: TradingView

Altcoinlerin çoğu 24 saatlik ölçekte durgun kaldı. Ripple, Litecoin ve Binance Coin %1’den daha az artarken, Polkadot, Bitcoin Cash ve Chainlink yaklaşık %1 oranında düşüş yaşadı.

Kripto Para Piyasasına Genel Bakış. Kaynak: coin360.com

Ethereum fiyatı 385$ seviyesinin üzerine çıkaran %2’lik artış, ilk 10’daki kripto paralar arasındaki en yüksek fiyat hareketiydi. Bu, Uniswap tarafından dün piyasaya sürülen UNI ile ilgili gelişmelerden kaynaklanıyor olabilir.

UNI’nin yayınlanması üzerine popüler DEX protokolü Uniswap, binlerce kullanıcısına 400 ücretsiz UNI dağıttı. Ancak, kullanıcıların dağıtılan coinleri işleme sokmak için Ethereum ağını kullanmaları gerekiyordu. Ücretsiz tokenları işleme sokmak için yaşanan acele rekor seviyelerde gas fee ücretlerine neden oldu.

Gas fee ücretlerini ödemek için gereken yeterli Ethereum tokenı olmayan kullanıcılar, bir miktar satın almak zorunda kaldı ve talebi artırdı. Bu talep artışı da Ethereum fiyatının yükselmesine sebep olmuş olabilir.

Bunun haricinde kripto para piyasasında bazı etkileyici yükselişler de yaşandı, bu yükselişler arasında; ABBC Coin (%28), SushiSwap (%18), Solana (%15), Neo (%15) ve Loopring (%13) bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Popüler

Initial Exchange Offering (IEO) Nedir? İşte Tüm Detaylar…

Çin’in 2017 sonuda getirdiği ICO yasağı sonrasında projelerine fon sağlamak için alternatif çözümler bulmaya çalışan firmalar, ülkedeki kripto girişimlerini bıraktı. Projeler, İlk Borsa Teklifleri'nin...

Genesis Mining ile Bulut Madencilik Sistemi

Bulut Madencilik sorularını sizlerden çokça almaya başladım ve bunun üzerine "Bulut Madencilik Nedir" adlı yazıyı ele almıştım. Yazıda belirttiğim gibi en güvenilir cloud mining...

Kredi Kartıyla Ethereum ve Bitcoin Almanın En Kolay Yolu

Kredi kartıyla nasıl Bitcoin satın alırım? Nasıl Ethereum alırım? Kredi kartıyla Ethereum satın alınabilir mi? Bitcoin en hızlı nasıl alınır? Gibi benzer soruları artık...

DeFi

Lou Kerner; YFI, DeFi’nin ve Finansın Geleceğidir

Yearn.finance tokeni YFI, kripto para piyasasının son aylardaki en büyük başarı öykülerinden biri oldu. YFI, Haziran ayında ücretsiz olarak...

UniSwap Token (UNI) Hakkında Analist Görüşleri

Uniswap Tokeni UNI, piyasaya hızlı bir giriş yapan ancak daha sonra yavaşça düşüş yaşayan DeFi tokenları arasında yer alıyor.

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...