bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,188.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,032.23
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.33
Ana SayfaAnalizBitcoin Nereye Gidiyor? Bitcoin ve Hisse Senetleri Arasında İlişki Var mı?

Bitcoin Nereye Gidiyor? Bitcoin ve Hisse Senetleri Arasında İlişki Var mı?

Piyasada titrek, emin olmayan ve korkutucu bir atmosfer var. Bitcoin fiyatı, geçen 72 saatlik süre boyunca 8500 $ ‘ın altına indi. Herkes, boğa piyasası kriterlerine girebilmek için 12.000 dolarlık sınırı geçmesi beklenen Bitcoin hakkında konuşuyor. Bugün itibariyle, 12.000 $ ‘lık fiyat seviyesi, bu yıl 21 Ocak’ta Bitcoin’in 12.000 dolar olduğu son zaman göz önüne alındığında çok uzak görünüyor.

Dün öncesine kadar olan tüm grafik göstergeleri, Bitcoin’in 8500 $ seviyesinin üzerinde kalmasına ve 11K’ya kadar çıkabileceğine işaret etti. Bugünün birçok farklı kaynaktan ortaya çıkması, Bitcoin’in 7000 $ seviyesinin altına düşmesini öngörüyor. Bu da muhtemelen Şubat ayı başındaki 5900 dolar seviyesinin altına iniyor.

 

Tarihsel olarak, 200 günlük hareketli ortalama, piyasaların hala genç ve hassas olduğu 2015 yılında 50 günlük hareketli ortalama ile geri gelmişti. Bitcoin fiyatları ise 300 $ civarında seyrediyordu. Bu temel göstergeler henüz karşılanmadıysa da, buluşmaya çok yakınlar.

Dow Jones’tan Nasdaq’a tüm borsalar, geçtiğimiz iki günü düşük seviyelerde kapattı ve analistler, piyasanın uzun süredir devam eden düşüşünün muhtemelen hala devam ettiğini düşünüyor. Birçoğu da, iki gün düşüklüğünün sadece Trump’ın Çin’e olan ticaret kararından kaynaklandığını iddia ediyor.

New York’tan tecrübeli bir trader olan Jeremiah Scanlon:

“Amerika’da işsizlik oranı tüm zamanların en düşük seviyesinde. Değersiz mallar için prim ödeyen insanlar var. 2008’den bu yana iyi bir koşu yaptık ancak bir geri çekilme olacak ve bu iki gün de yorgun bir pazarın göstergesi. ”

Bitcoin evangelisti ve madenci Kenneth Yanger şöyle diyor:

“Bitcoin’in bir balon olduğunu söylüyorlar ama Nasdaq’a ve diğer güvenilir hisse senetlerine bakarsanız, her şey bir balon gibi görünür. Şu anda gördüğümüz düşüş, eğer önümüzdeki 48 saat boyunca devam ederse, teyit edilebilecek gerçek bir stok kazası olabilir. O zaman Bitcoin’in nasıl tepki gösterdiğini görmek gerçekten çok ilginç olacak. ”

Piyasalar, pazartesi gecesi ve pazartesi günü, ABD ve Çin arasındaki bir ticaret savaşının gerginliğinden sonra Wall Street’teki iyileştirilmiş ruh hali nedeniyle 2015’ten beri en büyük tek günlük kazanımla inanılmaz bir iyileşme gördü.

Bitcoin (BTC) Fiyatı:

Yazı yazıldığı zamanda Bitcoin, dünden bu yana %5 düşüş yaşadı ve 135 milyar dolarlık piyasa değeri ile 7940 $ seviyesinde işlem görüyor. Birçok insan hisse senedi piyasalarının kripto piyasası ile olan ilişkilerini tartışıyor. Ekosistemdeki insanlar kripto pazarının borsalardan etkilenmeyeceğine inanmasına rağmen, birçok analist için bu teoriyi test edecek gerçek bir senaryo olmamıştı.

Yakın zamanda Bitcoin Fund Managing şirketini kuran ve New York’tan bir hedge fon yöneticisi olan Karen Mejia;

“Hiçbiri olmayan bağlantılara bakmayın. Kripto pazarları ve Borsalar şimdiye kadar hep ayrı varlıklar olmuştur. Eğer bu yılki çöküşleri görürsek, bu Bitcoin’in gerçek testi olurdu. Şimdiye kadar gördüğümüz şey, çok zayıf elleriyle çok reaktif, olgunlaşmamış bir kripto piyasasıdır, ancak bir şey kesin – Bitcoin bir hamamböceğidir ve asla ölmeyecek. ”

Stok X Operasyon Uzmanı Alex Philip Lucas şöyle diyor:

“Eğer bir ilişkiye sahip olsaydık, o zaman Pazartesi günü ya boğa ya da aynı piyasası olmalıydı. Kripto uzayında normal olan % 5’lik bir kayıp ile hiçbir şey olmaz. Ölüm çarpanı insanları korkutuyor; Gerçekten farketmez ve eğer 6k’nın altına düşersek, sadece fiyat ucuza döner. Çünkü Bitcoin fiyatı tekrar yükselir. ”

Borsalar düştüğünde, Bitcoin’in konumunu nasıl tutabileceğini sadece zaman gösterecektir. “Akıllı paralar” varlıklarını altın, gümüş ve bitcoin’e mi park edecek? Bunu yaparlarsa, analistler, kripto para piyasasının şimdiye kadar tanık olduğu en büyük boğa koşusuna yol açabileceğini söylüyor. Düzenleyiciler sakinleşiyor ve G20’den olumlu haberler olsa da, analistler, boğaların kaçmasına neden olabilecek bir tetikleyici beklediklerini söylüyorlar.

John McAfee son tweetinde şöyle diyor:

“… .. Uzun vadede, kripto gitmeyecek. Patlamayacak. Kapatılmayacak. Hükümet tarafından kontrol edilmeyecek veya kısıtlanmayacaktır. Kripto burada kalacak.”

SAP’de bir danışmanlık ortağı olan Arleen Meida ve bir kripto fanatiği şöyle diyor:

“Sağlıklı piyasalar varsayımsal olarak pazar penetrasyonu anlamına gelir. Çok erken yatırım yapan kârlı balinalar yüzünden pazarın şu anda düzelmekte olup olmadığı önemli değil. Sadece gelecekteki boğaların daha sürdürülebilir olacağını biliyoruz. ”

Basın zamanında 50 günlük MA’da bir tarafa doğru hafif bir eğriyle, Bitcoin fiyatı piyasada 6000 dolara doğru daha fazla satış baskısı görecek mi? Yoksa satıcılar yoruldu ve piyasa 10 bin dolar olana kadar yükselişe mi geçti? Göreceğiz. Eğer fiyat 8 milyar dolar ya da daha düşük kafalarda dolarsa, birkaç ay sürecek bir ayı piyasasına girebiliriz.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.72%
$60,188.00
$1,637.11
Ethereum (ETH)
0.68%
$4,032.23
$27.42