bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,408.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,219.23
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $576.52
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Yalnızca Elon Musk Gibi Milyarderler İçin: Bill Gates

Bitcoin Yalnızca Elon Musk Gibi Milyarderler İçin: Bill Gates

Bitcoin fiyatı son iki gündür önemli bir düzeltme yaşıyor. Bununla birlikte diğer altcoin’ler de BTC’yi takip ediyor. Bill Gates’e göre ise birincil kripto para birimi fazla spekülatif ve anonim.

Dünyanın en zengin dördüncü kişisi ve Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates’e göre Tesla CEO’su Elon Musk kadar zengin ve sofistike değilseniz Bitcoin’e dokunmamalısınız.

”Elon’un tonlarca parası var ve çok bilgili. Bitcoin’inin rastgele bir şekilde yükselip alçalacağından endişelenmiyorum. Genel düşüncem şu olurdu; Elon’dan daha az paranız varsa, dikkatli olmalısınız.”

Bill Gates

Geçtiğimiz günlerde haberini sizlerle paylaştığımız gibi Bill Gates, Bitcoin konusunda tarafsız olduğunu belirtmişti. Gates, yaptığı en son röportajında, çok fazla enerji gerektirdiği ve anonim geri dönüşü olmayan işlemleri teşvik ettiği için Bitcoin’e yeterince ilgi duymadığını belirtti.

Bununla birlikte, yine de izlenebilirse dijital paranın iyi bir şey olduğunu iddia etmeye ediyor.

”Gates Vakfı dijital para birimi açısından çok şey yapıyor, ancak bunlar kimin işlem yaptığını görebildiğiniz şeylerdi. Dolayısıyla dijital para iyi bir şeydir.”

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4%
$49,408.00
$1,976.32
Ethereum (ETH)
7.21%
$4,219.23
$304.21