bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,934.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,961.72
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $356.68
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Yaratıcısı Satoshi Nakamoto O Kişi Olabilir mi?

Bitcoin Yaratıcısı Satoshi Nakamoto O Kişi Olabilir mi?

Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto, her zaman gizemli bir karakter oldu ve çok sayıda kişi, mucitin kimliğini keşfetme görevini üstlendi. İşte bunlardan biri de yeni bir Medium makalesinde yayınlanan teori.

Leung isimli bir yazar yayınladığı makalesinde, Satoshi Nakamoto‘dan en son Len Sassaman’ın ölümünden yalnızca iki ay önce haber alındığını öne sürdü. Yazar ayrıca, Len’in Bitcoin’in altında yatan açık anahtarlı kriptografide bir uzman olduğunu ve internetin ve BTC ağının temeli olan TCP/IP protokolünü geliştiren İnternet Mühendisliği Görev Gücü’nde bulunduğunu da belirtti.

”Len gençliğinde bile kriptografiye ve protokol geliştirmeye yönelmiş kendi kendini yetiştirmiş bir teknoloji uzmanıydı. Küçük Pennsylvania kasabasında yaşamasına rağmen 18 yaşında Len, internetin ve daha sonra Bitcoin ağının altında yatan TCP / IP protokolünden sorumlu İnternet Mühendisliği Görev Gücü’ndeydi.”

Ayrıca Leung, Len‘in gizlilik konusundaki duruşunun Bitcoin ağının yaratılmasına yol açan ideolojilerle de uyumlu olduğunu belirtirken, Len‘in BTC ağı geliştirilirken Belçika’da yaşadığına ve Satoshi’nin proje üzerinde çalışırken Avrupa’da olduğu bildirildiğine de dikkat çekti.

”Len, 2011’deki ölümüne kadar Belçika’da COSIC’te çalıştı. Bu süre zarfında etkileyici 45 yayın ve 20 konferans komitesi pozisyonu biriktirdi. COSIC’in merkezi Leuven’de olduğundan Len, Bitcoin’in gelişimi sırasında Belçika’da yaşıyordu. The New Yorker tarafından yapılan erken bir araştırmanın ana odağı olan Satoshi’nin Avrupa merkezli olduğunu gösteren bazı gerçekler göz önüne alındığında, bu dikkat çekicidir.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.82%
$42,934.00
$352.06
Ethereum (ETH)
2.1%
$2,961.72
$62.20