Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Yasağı Gerçekçi Değil; Çin'in Öncü Gazetesi

Bitcoin Yasağı Gerçekçi Değil; Çin’in Öncü Gazetesi

Çin’in önde gelen gazetesi People, Çin’de Bitcoin yasağı ve kriptoparaların engellenmesinin mümkün olmadığını belirten bir yazı yayınladı.

Haberin yazarı, Guanghua Üniversitesi profesörü Liu Xiaolei’ye göre; Yetkililer sadece kriptoparaların yerel ekonomideki spekülatif hareketleri artırma potansiyeli hakkında endişeli olmalı.

Liu, “Bitcoin gibi kriptoparaların merkezi olmayan p2p ticaret özelliklerine bakarsak, Bitcoin’i yasaklamak ne gerçekçi, ne de uygulanabilir bir durum değildir.” diye yazdı.

“… Bitcoin’in reel ekonomide değeri yok, sadece spekülatif bir yatırım olarak değeri varsa, spekülasyonu sınırlamak, Bitcoin’in spekülasyon kaynaklarının reel ekonomiye dönmesine yardımcı olacaktır.”

Yorumlar, Çin’in geçen hafta yasakladığı ICO’lar hakkında yayılan görüşlerin bir parçası olarak geldi. Bitcoin-fiat değişiminin bir kez daha durdurulacağı yönündeki kaygılar devam ediyor. Resmi bilgi olmamasına rağmen bu durum kriptopara fiyatlarını önemli derecede etkiledi.

Liu, borsalarda “kriptoparalar için ticaret platformlarının denetimini güçlendirmek tamamen mümkün ve gerekli.” diyerek kontrollerin yürürlüğe konması konusunda anlaşmaya varılması gerektiğini belirtti.

Bununla birlikte, ICO’lar üzerinde uyarılar devam etmekte olup, giderek artan sayıda uluslararası düzenleyicinin potansiyel yatırımcılara resmi uyarılarda bulunmaktan şüphe ettikleri yinelenmektedir.

yabancı kaynak: cointelegraph

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

FinCen Belgeleri Nedir ve Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Kamuoyuna sızdırılan FinCEN belgeleri, dünyanın en büyük finans kuruluşlarının kara para aklama operasyonlarına nasıl aracılık ettiğini ve bu bankaların 2 Trilyon Dolar'ı...