bitcoin
Bitcoin (BTC) $38,821.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,334.42
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $309.30
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Yatırım Aracı Olarak Altının Yerini Almak Üzere

Bitcoin Yatırım Aracı Olarak Altının Yerini Almak Üzere

Bazı göstergeler, Bitcoin’in birincil yatırım varlığı olarak altının yerini almaya başladığını gösteriyor. Bloomberg’de kıdemli bir emtia stratejisti olan Mike McGlone’a göre bu, birincil kripto para biriminin daha geniş ana akım benimsenmesi için zemin hazırlayabilir.

McGlone, Pazartesi günü, yatırım varlıkları arasındaki savaşın teknik ve temel göstergelere dayalı olarak Bitcoin lehine olmaya başladığını tweet’ledi.

“Altın, mücevher ve madeni para koleksiyonlarında her zaman bir yere sahip olacak, ancak çoğu gösterge, Bitcoin’in yatırımcı portföylerinde bir değer deposu olarak altının yerini almasının hızlandığına işaret ediyor.”

Tweet’e eşlik eden grafik, Bitcoin’in 2020 yılı ortasından beri altına karşı güçlü performansını gösterirken, bilinen toplam altın ETF varlıkları azaldı. Başka bir deyişle, Bitcoin kurumsal yatırımcılar arasında altın pahasına yükseliş kazanıyor gibi görünüyor. Grafik ayrıca, Bitcoin’in altının oynaklığına göre oynaklığında keskin bir düşüşe de dikkat çekiyor.

McGlone, dijital altın terimi ilgi görmeye devam ettikçe, Bitcoin’in nihayetinde yatırımcıların tercih ettiği güvenli liman haline geleceğini uzun zamandır savunan birisi. Şubat ayı başlarında Bloomberg strateji uzmanı, yatırımcılar fonları külçeden dijital varlığa taşıdıkça BTC’nin hızla 50.000 dolar seviyelerine ulaşacağını tahmin etmişti. Bununla birlikte birincil kripto para birimi, iki haftadan kısa bir süre sonra 50.000$ seviyelerine ulaşmıştı.

Kasım 2020’de McGlone, Bitcoin’in altın gibi konsolide olmadan önce önümüzdeki iki yıl içinde 170.000 dolar seviyelerine ulaşabileceğini tahmin etti.

Bu yıl şimdiye kadar, altın ve Bitcoin arasındaki sığınak savaşı, BTC’yi güçlü bir şekilde destekledi. Pazartesi itibariyle 1 Bitcoin 30,3 ons altın değerindeydi. MarketWatch verilerine göre bu oran Şubat ayında 32.1’e yükseldi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3%
$38,821.00
$1,164.63
Ethereum (ETH)
0.85%
$2,334.42
$19.84