Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Yıllık İşlem Hacmi ile PayPal'ı Geride Bıraktı

Bitcoin Yıllık İşlem Hacmi ile PayPal’ı Geride Bıraktı

Piyasadaki en büyük kripto para olan Bitcoin, yıllık işlem hacmi ile online ödeme şirketi PayPal’ı geride bıraktı.

Global istatistik platformlarının verilerine göre, BTC 2018 yılında 1,3 trilyon dolarlık işlem hacmine ulaştı. Aynı dönemde, PayPal ise 578.65 milyar dolar değerinde ödeme işlemi gerçekleştirerek Bitcoin’in gerisinde kaldı. 2017 yılında ise, BTC 1 trilyon dolarlık işlem hacmine ulaşmıştı.

Her ne kadar farklı kulvarlarda ilerleseler de ve 2018 Bitcoin için kötü bir yıl olsa da, BTC iki yıl üst üste PayPal’ı geçti (2017 ve 2018). Dünya Bankası’na göre, uluslararası işlemler 2018 yılında %10 civarında artarak 689 milyar dolara ulaştı.

Uluslar arası veri istatistik kurumu olan Diar,  2018 yılında önde gelen kripto para borsaları arasında işlem hacimlerinin kaydını yayınladı. BTC en çok işlem gören dijital varlık oldu. Bu, bireylerin dünya çapında yalnızca ucuz ödemeler göndermeye çalışmakla kalmayıp, trader’ların da bu sonuçları etkilediğini gösteriyor.

Havale yapmak için Bitcoin kullanan kişilerin tam sayısını hesaplamak mümkün değil. Dünya Bankası, havale piyasasının 2019 yılında % 3,7 büyüyebileceğini ve 715 milyar dolara ulaşabileceğini düşünüyor. Bu da, PayPal gibi online ödeme şirketlerin, gelecekte işlem hacimleri açısından yeni müşteriler kazanmaya devam edebileceği anlamına geliyor.

Ayrıca, Bitcoin’in daha fazla kurumsal yatırımcıya ulaşması bekleniyor. Fidelity Investments ve Intercontinental Exchange gibi kurumsal yatırımcılar için kripto çözümleri üzerinde çalışan birkaç firma bulnuyor.

Kripto takip sitesi BitInfoCharts’a göre, Bitcoin işlemleri şu anda, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı seviyelerdekilerle aynı seviyede. Yani, BTC 2017 yılında olduğu gibi aynı miktarda işlem gerçekleştiriyor. Bu yazıyı yazarken, Bitcoin 3.865 dolar civarında işlem görüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para...

FinCen Belgeleri Nedir ve Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Kamuoyuna sızdırılan FinCEN belgeleri, dünyanın en büyük finans kuruluşlarının kara para aklama operasyonlarına nasıl aracılık ettiğini ve bu bankaların 2 Trilyon Dolar'ı...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.