Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin Yıllık İşlem Hacmi ile PayPal'ı Geride Bıraktı

Bitcoin Yıllık İşlem Hacmi ile PayPal’ı Geride Bıraktı

Piyasadaki en büyük kripto para olan Bitcoin, yıllık işlem hacmi ile online ödeme şirketi PayPal’ı geride bıraktı.

Global istatistik platformlarının verilerine göre, BTC 2018 yılında 1,3 trilyon dolarlık işlem hacmine ulaştı. Aynı dönemde, PayPal ise 578.65 milyar dolar değerinde ödeme işlemi gerçekleştirerek Bitcoin’in gerisinde kaldı. 2017 yılında ise, BTC 1 trilyon dolarlık işlem hacmine ulaşmıştı.

Her ne kadar farklı kulvarlarda ilerleseler de ve 2018 Bitcoin için kötü bir yıl olsa da, BTC iki yıl üst üste PayPal’ı geçti (2017 ve 2018). Dünya Bankası’na göre, uluslararası işlemler 2018 yılında %10 civarında artarak 689 milyar dolara ulaştı.

Uluslar arası veri istatistik kurumu olan Diar,  2018 yılında önde gelen kripto para borsaları arasında işlem hacimlerinin kaydını yayınladı. BTC en çok işlem gören dijital varlık oldu. Bu, bireylerin dünya çapında yalnızca ucuz ödemeler göndermeye çalışmakla kalmayıp, trader’ların da bu sonuçları etkilediğini gösteriyor.

Havale yapmak için Bitcoin kullanan kişilerin tam sayısını hesaplamak mümkün değil. Dünya Bankası, havale piyasasının 2019 yılında % 3,7 büyüyebileceğini ve 715 milyar dolara ulaşabileceğini düşünüyor. Bu da, PayPal gibi online ödeme şirketlerin, gelecekte işlem hacimleri açısından yeni müşteriler kazanmaya devam edebileceği anlamına geliyor.

Ayrıca, Bitcoin’in daha fazla kurumsal yatırımcıya ulaşması bekleniyor. Fidelity Investments ve Intercontinental Exchange gibi kurumsal yatırımcılar için kripto çözümleri üzerinde çalışan birkaç firma bulnuyor.

Kripto takip sitesi BitInfoCharts’a göre, Bitcoin işlemleri şu anda, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı seviyelerdekilerle aynı seviyede. Yani, BTC 2017 yılında olduğu gibi aynı miktarda işlem gerçekleştiriyor. Bu yazıyı yazarken, Bitcoin 3.865 dolar civarında işlem görüyor.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti...

DeFi Dünyası

Harvest Finance, Saldırıya Uğradı! Saldırgan 24 Milyon Dolar Çaldı

İsimsiz bir ekip tarafından geliştirilen bir merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü olan Harvest Finance, Pazartesi sabahı hackerlar tarafından saldırıya uğradı.

KuCoin Borsasından Çalınan Tokenlar Uniswap Borsasına Taşınıyor

KuCoin kripto para borsasındaki büyük bir hacking olayının ardından siber suçlular, çalınan kriptoları merkezi olmayan borsalara taşımaya devam ediyor.

DeFi Tokenları Son Düşüşlere Rağmen Kazanç Açısından Hala Birinci

Merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenları, son piyasa düzeltmesi sırasında büyük bir geri çekilme yaşadı, ancak DeFi tokenları bu yıl içerisinde şimdiye kadar elde...