bitcoin
Bitcoin (BTC) $36,371.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,148.95
tether
Tether (USDT) $0.990206
binance-coin
Binance Coin (BNB) $297.68
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Yükselişine Devam Edecek: Peter Brandt

Bitcoin Yükselişine Devam Edecek: Peter Brandt

Deneyimli trader Peter Brandt, attığı bir tweet’te Bitcoin’in yükselmeye devam edeceğini ve doların devalüasyonunun daha yeni başladığını söyledi.

Veteran tradera göre yükseliş durumu, ABD dolarının satın alma gücünün azalmaya devam ettiği gerçeğine dayanıyor.

Ayrıca Brandt, aynı nedenle hem ABD hisse senetlerinin hem de emtiaların fiat cinsinden değer kazanmaya devam edeceğine inanıyor.

Teşvik Yardımı BTC’yi Daha Yükseğe Çıkaracak

BTC bugün erken saatlerde 50.877$’lık gün içi en yüksek seviyesine yükselmeyi başardı.

Kaynak: tradingview.com

Cuma günü en büyük kripto para birimi, küresel tahvil çalkantısının hisse senedi piyasasını sarstığığı zaman 46.000$ seviyelerine kadar düşmüştü. Ardından, ABD hisse senetleri işlem seansının sonuna doğru büyük bir geri dönüş gerçekleştirdikten sonra günü pozitif bölgede kapatmayı başardı.

Cumartesi günü ABD Senato’su tarafından kabul edilen 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketi, BTC’nin devam eden toparlanmasına katkıda bulundu.

Önde gelen Amerikalı iktisatçı Larry Summers, Washington Post’ta yayınlanan son yazısında, büyük teşvik tasarısının gelecekteki enflasyonu tehdit edebileceğini belirtti:

”Teşvik paketinin, ne gelecekteki enflasyonu ve finansal istikrarı tehdit etmeyecek, ne de kamu yatırımları yoluyla daha iyi inşa etme yeteneğimizi tehdit etmeyecek şekilde yürürlüğe girdiğinden emin olmalıyız.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.59%
$36,371.00
$1,669.43
Ethereum (ETH)
6.85%
$2,148.95
$147.20