Bitcoin’den Yeni Tarihi Zirve. Peki Bitcoin Cash’de Durum Ne?

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Geçtiğimiz günlede bitcoin alternatifi olarak piyasaya çıkan Bitcoin Cash (BCC) ise beklentileri karşılayamadı....

0

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Geçtiğimiz günlede bitcoin alternatifi olarak piyasaya çıkan Bitcoin Cash (BCC) ise beklentileri karşılayamadı.

Coinmarketcap verileri, BCC ‘nin geçtiğimiz hafta devasa fiyat düşüşüne sadece ılımlı bir düzeltme ile cevap verdiğini gösterirken, BTC ise şu an ortalama işlem fiyatı 3.370 $ seviyelerinde.

% 13,5’lik bir rebounda rağmen, Bitcoin Cash hala 250 $ ‘ın altında bulunuyor. Piyasa hacmi ise geçtiğimiz hafta 720 $ seviyelerinde oluşan hacim seviyesinden daha yüksek seviyelerde.

Bu arada Bitcoin Fork kendisinden kaynaklanan oynaklığın artmasına ilişkin endişeleri gidermekle kalmayıp, mevcut Bitcoin Cash yatırımcılarının ticaretinin yanında, artan tüketici talebini de harekete geçirdi. Bittrex döviz alım satımına kapılarını açtığında (mevduat başına zorunlu 20 onay dahil olmak üzere artan kısıtlamalara tabi olmasına rağmen), Cuma günü önemli bir yükseliş başladı.

BTC zincirinin sağlam bir destekçisi olan Blockstream CSO’su Samson Mow, yorumcu Willy Woo’dan istatistikleri referans alarak tweet attı. BCC’i destekleyen Bitcoin topluluğundaki “Bitcoin Unlimited” destekçilerinden Jihan Wu ve Roger Ver’e atıfta bulundu.

kaynak: cointelegraph

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.