Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin'den Yeni Tarihi Zirve. Peki Bitcoin Cash'de Durum Ne?

Bitcoin’den Yeni Tarihi Zirve. Peki Bitcoin Cash’de Durum Ne?

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Geçtiğimiz günlede bitcoin alternatifi olarak piyasaya çıkan Bitcoin Cash (BCC) ise beklentileri karşılayamadı.

Coinmarketcap verileri, BCC ‘nin geçtiğimiz hafta devasa fiyat düşüşüne sadece ılımlı bir düzeltme ile cevap verdiğini gösterirken, BTC ise şu an ortalama işlem fiyatı 3.370 $ seviyelerinde.

% 13,5’lik bir rebounda rağmen, Bitcoin Cash hala 250 $ ‘ın altında bulunuyor. Piyasa hacmi ise geçtiğimiz hafta 720 $ seviyelerinde oluşan hacim seviyesinden daha yüksek seviyelerde.

Bu arada Bitcoin Fork kendisinden kaynaklanan oynaklığın artmasına ilişkin endişeleri gidermekle kalmayıp, mevcut Bitcoin Cash yatırımcılarının ticaretinin yanında, artan tüketici talebini de harekete geçirdi. Bittrex döviz alım satımına kapılarını açtığında (mevduat başına zorunlu 20 onay dahil olmak üzere artan kısıtlamalara tabi olmasına rağmen), Cuma günü önemli bir yükseliş başladı.

BTC zincirinin sağlam bir destekçisi olan Blockstream CSO’su Samson Mow, yorumcu Willy Woo’dan istatistikleri referans alarak tweet attı. BCC’i destekleyen Bitcoin topluluğundaki “Bitcoin Unlimited” destekçilerinden Jihan Wu ve Roger Ver’e atıfta bulundu.

kaynak: cointelegraph

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...