bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,838.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,929.83
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $355.85
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinBitcoin'e Karşı Altın Tüm Zamanların En Düşük Seviyesine Geriledi

Bitcoin’e Karşı Altın Tüm Zamanların En Düşük Seviyesine Geriledi

Bitcoin 51.000$ seviyelerinin üzerine çıkarak yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. Aynı zamanda, BTC ile kıyaslandığında altın tüm zamanların en düşük seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin pek çok şeyle karşılaştırılıyor, ancak en yaygın olara, her iki varlık da bir değer deposu olarak güçlü bir durum oluşturduğundan en çok altınla kıyaslanıyor.

Ancak, Altın / Bitcoin oranı şu anda tüm zamanların en düşük seviyesinde bulunduğundan dolayı geçtiğimiz yıl içinde ikisi arasında açık bir kazanan var.

gold/btc
Altın / Bitcoin Oranı. Kaynak: Bloomberg

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, oran geçen yılın Mart ayından bu yana kademeli olarak düşüş eğiliminde. O zamandan beri BTC yükselmeye devam etti ve Mart 2020’deki en düşük seviyelerden bu yana yaklaşık %1250’lik şaşırtıcı bir artış gösterdi.

Öte yandan altın, BTC karşısında geride kaldı. Bu yazının yazıldığı sırada bir ons altının değeri 1780$ seviyelerinde bulunuyor. Her iki varlık da bir değer deposu olma gibi güçlü özellikler gösterirken, birçok kişinin gözünde Bitcoin üstünlüğe sahip.

Bununla birlikte, giderek artan sayıda kurum ve önde gelen yatırımcılar, Bitcoin’in aslında bir şekilde dijital altın olduğu anlatısını benimsiyor, ancak aslında bundan çok daha fazlası var.

Geçen yıl efsanevi yatırımcı Paul Tudor Jones, Bitcoin’in en iyi enflasyon ticareti olduğunu söylemişti. Daha dün St. Louis Merkez Bankası başkanı, Bitcoin’in bir para birimi olmaktan çok altına rakip olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.79%
$42,838.00
$2,051.94
Ethereum (ETH)
7.26%
$2,929.83
$212.71