Bitcoin’in En Büyük Rakibi Litecoin mi?

CoinMarketCap’i incelediğimizde, Bitcoin için en büyük rakibinin kim olacağı görünür – Ethereum. Bununla birlikte, Motley Fool’a göre, Bitcoin için en...

0

CoinMarketCap’i incelediğimizde, Bitcoin için en büyük rakibinin kim olacağı görünür – Ethereum. Bununla birlikte, Motley Fool’a göre, Bitcoin için en büyük risk aslında biraz daha düşük hacimli olan Litecoin’den gelebilir.

Litecoin, 2011’de Charlie Lee tarafından yaratıldı ve Bitcoin olarak benzer protokolleri kullanıyor. Analiz sonuçlarına göre, Bitcoin ve Ethereum tamamen farklı pazarlardalar. Bitcoin, fikir birliği üzerine inşa edilmiş değerli bir protokoldür ve para birimi olarak tasarlanırken, Ethereum’un da bir yerde fikir babası olan, dahili işlemler için şifreleme özelliği sağlayan daha işlevsel bir platformdur.

Bununla birlikte, analiz başına LTC, bir para birimi ve varlık deposu olan Bitcoin ile aynıdır. Litecoin, SegWit yükseltmesini tamamlamış ve Bitcoin gibi hızlı işlem süreleri sunarken, platform basit protokol yükseltmelerine olanak tanıyor. Yalnızca Overstock, kurumsal düzeydeki şirketler arasında Litecoini kabul ederken, para biriminin hatası değil, odaklanma sorunu.

Motley Fool analisti:

“Litecoin neredeyse o kadar başarılı olamadı, ancak bu, yaratıcısı Charlie Lee’nin yıllarca arka koltukta yer aldığı ve yalnızca son zamanlarda kripto para kullanıcıları arasında litecoin kullanımını arttırma çabası içine girmesinin bir fonksiyonu olarak görünüyor” dedi.

Kriptoparaların Bitcoin’in egemenliğine itaat edip edemeyeceği belli değil. Bununla birlikte, LTC Vakfı, Lite coin’in ödemelere daha fazla odaklandığı için eşzamanlı olarak herhangi bir sorun yaşamaması gerektiğine inanıyor.

yabancı kaynak: cointelegraph

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.