Bitfinex Yeni Kullanıcı Kayıtlarını Kapattı, Davetiye Kodu Bulunamıyor

Dünyanın en büyük kripto para exchange platformu Bitfinex, üyelik alımlarını sessiz sedasız “davetiye” usülüyle kayıt şartına güncelledi ve platformunu bir...

0

Dünyanın en büyük kripto para exchange platformu Bitfinex, üyelik alımlarını sessiz sedasız “davetiye” usülüyle kayıt şartına güncelledi ve platformunu bir nevi “üyelere özel klüp” haline getirdi.

Bununla birlikte, exchange platformu bu kodun nereden alınacağına ilişkin hiçbir bilgiye de yer vermedi. Sitenin kayıt bölümüne gelindiğinde, “olağanüstü talep sebebiyle” diyerek “Davet Kuralları” alanını gösteriyorlar.


Borsa hiçbir açıklama yapmadan aniden davet kodu uygulamasını başlattığından,  bir çok kullanıcının kafası karıştı ve kodun nasıl alınacağı da bilinmediğinden amerikanın ekşisözlüğü “reddit” üzerinde bu sorunun cevabı aranmaya başladı. Şimdiye kadar, davetiye kodlu kayıt düzenlemesinden bu yana, platforma yeni bir kullanıcının kayıtlı olduğunu gösteren hiçbir iz yok.

Bitfinex ile ilgili sorunlar

Hem Bitcoin hem de altcoin pazarlarındaki devasa fiyat artışları, kullanıcıların kriptopara alanına yeni bir akın başlatmasına neden oldu.

Yoğunluktan yavaşlayan sunucular talebin üstesinden gelemiyor gibi görünüyor. Bitfinex, Aralık ayı itibarıyla personel alımı için reklam yayınlıyordu. 15’inci yıl, “en yenilikçi ve endüstri lideri kriptopara exchange platformunu yaratmak.” için yardım çağırıyor.

Ayrıca Twitter’daki söylentilere göre Bitfinex, şu anda sunucularında yoğun bir DDoS saldırısı ile mücadele ediyor. Borsa geçen hafta, kullanıcılarını telefon dolandırıcılıkları konusunda uyaran bir açıklama yayınlamış ve dikkatli olmalarını istemişti.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.