bitcoin
Bitcoin (BTC) $62,121.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,142.61
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $481.71
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitGo, New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan Lisans Aldı

BitGo, New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan Lisans Aldı

New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), Perşembe günü yayınlanan bir duyuruya göre BitGo’ya New York Trust lisansı verdi.

BitGo, Güney Dakota Bankacılık Bölümü aracılığıyla zaten nitelikli bir emanetçiyken, artık hizmetlerini New York merkezli müşterilere sunabilecek. Bu, müşterinizi tanıyın kontrolleri, bir SOC 2 Tip 2 denetimi ve dijital varlıklarda 100 Milyon Dolar’a kadar sigorta dahil olmak üzere eyaletin yüksek uyumluluk standartlarını karşılamak anlamına geliyor.

BitGo, konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada;

“New York merkezli finans kurumları, dijital varlıkların hızlandırılmış benimsenmesi ve kabulü için kritik öneme sahip. BitGo; bankalardan, emeklilik fonlarından, hedge fonlarından ve diğer mütevellilerden ürün ve hizmetler için eyaletteki kurumsal yatırımcılardan büyük ilgi gördü” dedi.

BitGo, 2021’in başında eski Coinbase baş uyum görevlisi Jeff Horowitz‘i işe almıştı ve lisans için ilk olarak 2020 yılının Ağustos ayında başvuruda bulunmuştu.

Kripto şirketi ayrıca, blockchain ağ risklerini izlemek için bir ürün paketiyle kriptoların kurumsal ve banka tarafından benimsenmesini sağlamak için kısa süre önce KPMG ve Coin Metrics ile de ortak olmuştu.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.25%
$62,121.00
$776.51
Ethereum (ETH)
0.38%
$4,142.61
$15.74