bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,759.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,854.72
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $335.57
Ana SayfaGenelBithumb Borsası, Güney Koreli Oyun Firmasına Satılacak

Bithumb Borsası, Güney Koreli Oyun Firmasına Satılacak

Güney Kore’nin ve dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Nexon, Bithumb kripto para borsasını yaklaşık 460 Milyon Dolar’a satın alacağını duyurdu.

Yapılan anlaşma ile Nexon, Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası olan Bithumb‘ın %65’ini satın alacak.

Nexon

Eğer anlaşma gerçekleşirse, bu Nexon’un büyük kripto para borsalarına üçüncü yatırımı olacak ve böylece oyun devi, kripto para alanındaki en baskın oyunculardan biri haline gelecek. Nexon daha önce de Bitstamp ve Korbit gibi diğer popüler borsalardan da hisse satın almıştı. Ayrıca, Bithumb’ın bir süredir mülkiyetini bir başka kuruluşa devredeceği konuşuluyordu.

Anlaşma Garantili Değil

Firmalar arasında bir mutabakat sözleşmesi imzalanmış olsa da henüz satın almanın gerçekleşeceği kesin değil. Daha önce haberini verdiğimiz gibi Huobi borsası da Bithump’ı satın almak için teklifte bulunmuştu.

Bithumb

Bithumb’daki yönetim uygulamalarına ilişkin hala belirsizlikler var. Bilidiği üzere, Güney Kore’nin Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı, Eylül ayında borsaya ve başkanı Lee Jung Hoon‘a soruşturma açmıştı.

Kurumsal İlgi Katlanarak Artıyor

Aslına bakılacak olursa, kripto para borsasına yapılacak olan bu yatırım, kuruluşun kripto para piyasasının uzun ömürlülüğüne olan güvenini ortaya koyuyor.

Birkaç büyük uluslararası kuruluş, kripto paralara yatırım yapıyor veya kripto paraları platformlarına entegre ediyor. Buna en güzel örnek, kısa süre önce kullanıcılarına Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto para birimlerini alıp satmalarına olanak tanıyan PayPal olacaktır.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.37%
$41,759.00
$1,407.28
Ethereum (ETH)
5.13%
$2,854.72
$146.45