Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitmain, Umutlarını 2020'deki Bitcoin Yarılanmasına Çevirdi

Bitmain, Umutlarını 2020’deki Bitcoin Yarılanmasına Çevirdi

Birkaç gün önce, dünyanın en büyük ASIC miner üreticisi Bitmain, Hong Kong Menkul Kıymetler Borsasında halka açılma planlarını iptal ettiğini duyurmuştu.

Yapılmak istenen bu halka arz girişimi, kripto para endüstrisindeki en geniş halka arz olarak kabul edilmişti. Başarısız olunan halka arzın ardından, madencilik şirketi umutlarını 2020’deki Bitcoin Halving’e (yarılanma) çevirdi.

Bitmain, Bitcoin Yarılanmasında Toparlayabilir mi?

Blockstream CSO’su Samson Mow, bu piyasa koşullarında çalışmaya devam etmeleri durumunda, Bitcoin yarılanmasının Bitmain’e yardımcı olmayacağını açıkladı. Samson Mow paylaştığı tweette, şirketin içinde bulunduğu bu kötü durumun nedenini, ürettikleri makinelerin pek fazla rekabetçi olmamasından kaynaklandığını belirtti.

S15 cihazının verimliliği, 57 J/TH’dır. Ancak şirket 42 J/TH’ı tercih etti. Bu, gerçek verimin %35 daha kötü olduğu anlamına geliyor. Bitmain, S15 gibi S17’yi de satmak zorunda kalacak.

Bitcoin, Mayıs 2020’de yarılanmaya girecek ve madenciler için Bitcoin ödülü, her bir blok için 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek. Bunun sonucunda, Bitcoin fiyatı üzerinde olumlu bir etki görülebilir. BTC’ye olan talep artarsa, fiyatı geçmişte olduğundan çok daha fazla artabilir.

Kripto pazarındaki ayı sezonu nedeniyle Bitmain için, 2018 yılı gerçekten zor bir yıl oldu. Bu durumdan dolayı firma, Hollanda ve İsrail’deki ofislerini kapatma kararı aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...