Bitmain, Umutlarını 2020’deki Bitcoin Yarılanmasına Çevirdi

Birkaç gün önce, dünyanın en büyük ASIC miner üreticisi Bitmain, Hong Kong Menkul Kıymetler Borsasında halka açılma planlarını iptal ettiğini...

0
bitmain-zor-durumda

Birkaç gün önce, dünyanın en büyük ASIC miner üreticisi Bitmain, Hong Kong Menkul Kıymetler Borsasında halka açılma planlarını iptal ettiğini duyurmuştu.

Yapılmak istenen bu halka arz girişimi, kripto para endüstrisindeki en geniş halka arz olarak kabul edilmişti. Başarısız olunan halka arzın ardından, madencilik şirketi umutlarını 2020’deki Bitcoin Halving’e (yarılanma) çevirdi.

Bitmain, Bitcoin Yarılanmasında Toparlayabilir mi?

Blockstream CSO’su Samson Mow, bu piyasa koşullarında çalışmaya devam etmeleri durumunda, Bitcoin yarılanmasının Bitmain’e yardımcı olmayacağını açıkladı. Samson Mow paylaştığı tweette, şirketin içinde bulunduğu bu kötü durumun nedenini, ürettikleri makinelerin pek fazla rekabetçi olmamasından kaynaklandığını belirtti.

S15 cihazının verimliliği, 57 J/TH’dır. Ancak şirket 42 J/TH’ı tercih etti. Bu, gerçek verimin %35 daha kötü olduğu anlamına geliyor. Bitmain, S15 gibi S17’yi de satmak zorunda kalacak.

Bitcoin, Mayıs 2020’de yarılanmaya girecek ve madenciler için Bitcoin ödülü, her bir blok için 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek. Bunun sonucunda, Bitcoin fiyatı üzerinde olumlu bir etki görülebilir. BTC’ye olan talep artarsa, fiyatı geçmişte olduğundan çok daha fazla artabilir.

Kripto pazarındaki ayı sezonu nedeniyle Bitmain için, 2018 yılı gerçekten zor bir yıl oldu. Bu durumdan dolayı firma, Hollanda ve İsrail’deki ofislerini kapatma kararı aldı.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.