Ana Sayfa Kripto Para Haberleri BitMEX, COO olarak Kıdemli Hong Kong Regülatörünü Atadı

BitMEX, COO olarak Kıdemli Hong Kong Regülatörünü Atadı

Binbaşı kripto işlem platformu BitMEX, CEO’su Hong Kong’un İngilizce yayın yapan gazetesi South China Morning Post (SCMP) tarafından 2 Ekim’de yayınlandı.

BitMEX, 2014 yılında kuruldu ve günlük işlem hacminde 1,8 milyar dolar gördü ve bu da onu dünyanın en büyük kripto exchange platformlarından biri haline getirdi. Bununla birlikte Bitmex, bir Bitcoin türev piyasası olduğundan, CoinMarketCap’ın değişim sıralamasında yer almamaktadır. BitMEX,  Bitcoin ile kaldıraçlı al-sat işlemleri sunan eşler arası bir ticaret platformudur.

Detaylı Bitmex incelememize buradan ulaşabilirsiniz.

Angeline Kwan COO Olarak Atandı

Kwan’ın sertifikalı bir kamu muhasebecisi olduğu ve bu görevini kabul etmeden yaklaşık üç yıl önce Hong Kong Değişim ve Takas (HKEX) için idari direktör ve mevzuata uygunluk şefi olarak hizmet verdi. Daha önce, Hong Kong’un Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu müdürü olarak, kapalı bir yaptırım ve piyasa denetimi deneyimi olduğu bildirildi.

Kwan’ın ayrıca Reorient ve CLSA dahil yerel aracı kurumlarda da çalıştığı bildirildi. BitMEX CEO’su Arthur Hayes, ana akım kripto kabulü için “düzenleme, ticaret platformları, iş geliştirme, yeniden yapılanma, yatırımcı ve paydaş ilişkilerinde deneyimin bir ismin olmasının önemli olacağını” söyledi. Kwan, bir röportajda SCMP’ye şunları söyledi:

“Umuyorum ki geçmiş deneyimlerim, kripto para endüstrisinde regülasyonun geliştirilmesi üzerinde dünyanın çeşitli düzenleyici makamlarıyla yapıcı bir diyalog kurulmasında yardımcı olacaktır.”

Kwan, güçlü bir yönetmelik yokluğunun, kripto borsalarında işlem yapabilecek yatırımcılar arasında bir “güven eksikliği” yarattığına inanıyor. Borsa tamamen yasal düzenlemelerin daha açık olduğu görülen Seyşeller merkezli HDR Global Trading tarafından işletiliyor..

Yeni COO, ABD düzenleyici bağlamıyla paralel olarak, proaktif düzenleyicilerin, CME Group ve CBOE lider platformlarında kripto vadeli işlemlere yeşil ışık verdiğine dikkat çekiyor. “Bu, düzenleyici bir otoritenin yeni bir endüstri geliştirmeye yardımcı olabileceğini gösteriyor” dedi.

SCMP ayrıca Kwan’ın Kadın Komisyonu’nun hükümet tarafından atanan bir üyesi olarak pozisyonuna dikkat çekiyor. Kripto’nun kadınlara, finans ve teknolojinin kesişimine katılmaları için heyecan verici yeni bir fırsat sunduğunu belirtiyor.

Cinsiyet eşitsizliği kripto dünyasının bir gerçeği olarak kalırken, Haziran ayında yayınlanan bir araştırmada, kriptoya yapılan yatırımdaki kadın sayısının 2018’in ilk altı ayında iki kattan fazla arttığını, %6 ila %13 arasında olduğunu ortaya koydu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...