Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz BitMEX Davası Sonrası Kripto Para Piyasalarında Neler Yaşandı?

BitMEX Davası Sonrası Kripto Para Piyasalarında Neler Yaşandı?

BitMEX borsasına yönelik suçlamaların ve ABD Başkanı Donald Trump’ın COVID-19 testinin pozitif çıkması sonrasında hastaneye kaldırılmasının ardından BTC’nin zor günler geçirmesi bekleniyordu.

BitMEX ve Donald Trump‘ın hastalık haberlerlerinin ardından Bitcoin fiyatı düşüşe geçti fakat ardından sakinleşti ve 10.500$ seviyelerinin üzerinde işlem görmeye başladı.

Bitcoin Düşüşten Sonra Sakin Kalıyor

Bitcoin fiyatı, 10.900$ seviyelerinden yaklaşık 10.450$ seviyelerine düştü. Bu düşüş, CFTC‘nin BitMEX sahiplerini platformu yasadışı bir şekilde işletmek ve kara para aklamayı önleme ihlalleri için suçlamasının ardından geldi.

Bu haberden kısa süre sonra Bitcoin başka bir darbe daha aldı. ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’da kendisinin ve eşi Melania Trump‘ın COVID-19 testinin pozitif çıktığını söyledi.

Gelen bu haberin ardından BTC fiyatı az da olsa yine bir düşüş yaşadı ve 10.400$ seviyelerinin altında kaldı.

Ancak sonraki saatlerde, Bitcoin fiyatı kademeli olarak iyileşmeye başladı ve 10.500$ seviyelerinin üzerine yükseldi. Şu an itibariyle BTC fiyatı 10.547$ seviyelerinde işlem görüyor.

Başkan Trump‘ın Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi‘ne kaldırıldı ve bir anti-viral ilaç almaya başladı. Trump‘ın hastaneye yatışı, Wall Street vadeli işlemlerinin hafta sonu işlemlerini tamamlamasından birkaç dakika sonra gerçekleşti.

Trump‘ın durumuna, ABD saat dilimine göre Pazar günü öğleden sonra vadeli işlemlerin ve Bitcoin fiyatının tepkisi merak ediliyor.

BTCUSD. Kaynak: TradingView

Bu en son fiyat performansı ile Bitcoin, Cuma günkü işlem seansını kırmızı renkte kapatırken, ABD borsa endeksleriyle korelasyon gösterdi. Dow Jones %0,5 ve S&P 500 %1 azalırken, Nasdaq ise %2,2’lik düşüş yaşadı.

Altcoinlerin Mücadelesi

Altcoin piyasası da bazı önemli fiyat düşüşleri ile yukarıda bahsedilen haberlerin olumsuz etkilerini hissetti. Son 24 saat içinde, Ethereum da dahil olmak üzere bazı altcoinler düşüşler yaşadı. ETH fiyatı 350$ civarında kaldı.

Ripple da düne benzer bir seviyede kaldı ve 0,23$ seviyelerinin üzerinde işlem görmeye başladı. Bununla birlikte, Polkadot %2,5, Chainlink %1,5, Crypto.com Coin %0,5 ve Bitcoin SV %1,5 oranında düşüşler yaşadı.

Bu düşüşlerin aksine Binance Coin yükleşine devam ediyor. BNB dünden bu yana %2,5 arttı ve 28$ seviyelerine yaklaştı.

Kaynak: coin360.com

İlk 100 kripto para birimi içinde en etkileyici kazancı PumaPay‘ın yerel kripto para birimi PMA yaşadı. PMA %220 artışla 0,0012$ seviyelerine yükseldi.

Ampleforth %20 artışla 0,9$ seviyelerine çıkarken, Terra %6,5, Celsius %6,5 ve TRON %6 artış gösterdi.

Buna karşılık, DFI.Money %10, UNI %9, HedgeTrade %7.5, SushiSwap %7 ve OMG Network %5 oranında düşüşler yaşadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Popüler

Polkadot Nedir?

Polkadot, bağımsız zincirleri veya "paraşütleri" desteklemek için tasarlanmış bir blok zinciri protokolüdür. Polkadot Tarihi Polkadot, iki...

BitMEX – Yeni Bitcoin ve Altcoin Borsası

Bitcoin ve Altcoin Borsası BitMEX yeni kullanıcıları ile tanışmayı bekliyor. Yeni açılmış bir kriptopara borsası olan BitMEX kaldıraç sistemine de olanak sunuyor. Bitcoin’in dışında; Ethereum (ETH),...

Verge Nedir? Verge Nasıl Alınır? (XVG)

Verge, kullanıcıları için tamamen gizli ve gizlilik üzerine odaklanan bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin, merkezi olmayan bir kriptopara ekosistemi oluşturma misyonunu başarırken,...

DeFi

Lou Kerner; YFI, DeFi’nin ve Finansın Geleceğidir

Yearn.finance tokeni YFI, kripto para piyasasının son aylardaki en büyük başarı öykülerinden biri oldu. YFI, Haziran ayında ücretsiz olarak...

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...