Ana Sayfa Kripto Para Haberleri BitMex Kullanıcıların E-Posta Adresleri Sızdırıldı!

BitMex Kullanıcıların E-Posta Adresleri Sızdırıldı!

Dünyanın en büyük Bitcoin türev platformlarından biri olan BitMEX, fiyaskoya uğradı ve birçok kullanıcının e-posta adreslerinin sızdırılmasına neden oldu. Bu, ilk olarak müşterileri tarafından, bir güncelleme ile ilgili bir e-postayı BitMEX tarafından herkese gönderildikten sonra diğer kullanıcıların e-posta adreslerini görebildiklerinde keşfedildi. Birçoğuna göre hata, posta göndermekten sorumlu olan kişinin, blind carbon copy [BCC] yerine, tüm e-posta adresini carbon copy [CC] ‘de listelediği görülüyor.

Güncelleme: BitMEX, e-posta adresleri sızıntısının ana nedeninin keşfedildiğini onaylayan konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Kripto platformuna göre, bu sızıntı “şu anda ele alınan bir yazılım hatasının” sonucuydu. Platform, kullanıcılara hackerlerin kimlik avı girişimlerinin farkında olmalarını ve e-posta adreslerini güçlü ve benzersiz şifrelerle ve 2FA’larla güvence altına almalarını öneriyor.

Kripto alanında iyi bilinen bir avukat olan Jake Chervinsky, konuyla ilgili olarak şunları belirtti:

“BitMEX, kullanıcılarını hayal edilebilecek en beceriksiz şekilde uyardı: toplu e-postalarda blind copy kullanmayı unutma. Birisi zaten masalarını temizliyor olmalı. ”

Bu olay daha fazla dikkat çekmeye başladıktan sonra, kripto para platformu web sitesinde resmi bir açıklama yaptı. Türev platformu, talihsizliğin “farkında olduklarını” ve neden oldukları zarar seviyesini ölçmek için gerekli tüm önlemleri aldıklarını belirtti.

“Ekibimiz sorunu hemen ele almak için harekete geçti ve hasarın boyutunu anlamak için adımlar atıyoruz. Arızanın temel nedenini belirlemek için elimizden gelen her şeyi yaptığımızdan ve sorundan etkilenen tüm kullanıcılarla iletişim halinde olacağımızdan emin olabilirsiniz. ”

Daha da önemlisi, bu sızıntı, Twitter’daki bazı kullanıcıların ve fenomenlerin, diğer BitMEX kullancılarına e-posta adreslerini en kısa zamanda değiştirmelerini tavsiye ederken, BitMEX hesaplarının artık savunmasız olabileceği ihtimalini göz önüne alarak iki faktörlü kimlik doğrulamasını öneriyor.

Twitter kullanıcısı Crypto Loomdart, olayla ilgili tweet attı;

“Bitmex fena halde boku yemiş görünüyor. İnsanların BitMEX’teki hesaplarının e-posta adreslerini değiştirmelerini öneriyorum, (en azından 2FA’yı etkinleştirdiğinizden ve şifreyi değiştirdiğinizden emin olun, e-posta adresiniz artık tehlikeye girer ve bilgisayar korsanları hesabınızı ele geçirmek için veritabanlarını ve benzeri şifreleri kullanabilir) ”

Önde gelen döviz/borsa platformları da, konu hakkındaki kendi açıklamalarını yayınlayarak bu sızıntıya ilişkin endişelerini dile getirdi. Önde gelen bir şifreleme para birimi borsası olan OKEx, Twitter hesabından bir açıklama yaptı ve her iki platformda da aynı e-posta kimliğini kullanıyorsanız derhal değiştirmelerini istedi ve şunları söylediler: 

“Bu durumdan etkilenir ve aynı e-posta ile bir OKEx hesabınız varsa, güvenlik nedeniyle e-postanızı değiştirmenizi öneririz. Bu süre zarfında e-posta değişikliği taleplerinize öncelik verilecektir. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran...

Bitcoin – Altın Korelasyonu Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Bitcoin - altın korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı; küresel ekonomi Covid-19 virüsünden muzdarip olduğu sürece de yüksek kalacak gibi görünüyor.

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum Bitcoin ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor. Blockchain.com kurucu...