bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,444.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,828.38
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $331.73
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitMEX Kurucu Ortağı 20 Milyon Dolar Kefaletle Serbest Bırakıldı

BitMEX Kurucu Ortağı 20 Milyon Dolar Kefaletle Serbest Bırakıldı

BitMEX borsası kurucu ortağı olab Ben Delo, Pazartesi günü ABD yetkililerine teslim oldu ve ardından 20 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakıldı.

Delo, Birleşik Krallık’tan New York’a gitti ve mahkeme belgelerine göre Pazartesi günü yapılan uzaktan yargılama sırasında ABD Sulh Hakimi Sarah L. Cave‘in huzurunda mahkemeye çıkarıldı. Ardından Delo, 20 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakıldı.

BitMEX kurucu ortağı Ben Delo

Delo, kurucu arkadaşları Arthur Hayes ve Samuel Reed ile birlikte Ekim ayında ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından, kara para aklama ve CFTC kurallarını ihlal etmeden suçlu bulunmuştu.

ABD Adalet Bakanlığı ayrıca o sırada üç yöneticiyi de, borsanın ilk çalışanı ve iş geliştirme başkanı Greg Dwyer ile birlikte Banka Gizlilik Yasasını ihlal ettiği iddiasıyla da suçlamıştı.

Bu ayın başlarında, ABD makamları, Hayes ile bir teslim anlaşması hakkında görüştü ve Heyes‘in 6 Nisan’da Hawaii’de teslim olması bekleniyor. Reed, geçen Ekim ayında tutuklandı ve daha sonra 5 milyon dolarlık bir müracaat bonosu ile serbest bırakıldı. Dwyer ise hala kayıp, ancak ABD makamları ona karşı iade işlemleri başlatmış bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.32%
$41,444.00
$1,790.38
Ethereum (ETH)
6.37%
$2,828.38
$180.17