bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,803.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,987.60
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $453.49
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitpanda, B Serisi Yatırım Turunu Tamamlayarak Unicorn Statüsüne Yükseldi

Bitpanda, B Serisi Yatırım Turunu Tamamlayarak Unicorn Statüsüne Yükseldi

Avrupa’nın önde gelen dijital varlık platformlarından biri olan Bitpanda, Valar Ventures liderliğinde, DST Global’in ve ortaklarının da katılımıyla gerçekleşen 170 milyon dolarlık yatırım turunu tamamladı.

52 milyon dolarlık A serisinden 6 ay sonra imzalanan bu anlaşma ile Bitpanda 1,2 milyar dolar değerinde unicorn şirket statüsüne yükselmeyi başardı.

Kullanıcı sayısını da bir yıldan kısa bir süre içinde 1,3 milyondan 2 milyonun üzerine yükselten şirketin kullanıcıları, yapılan yatırımlar sayesinde daha çeşitli dijital varlıklara erişebilecek. Geçtiğimiz hafta imzalanan sözü edilen B serisi yatırım turu, şu anda Avusturya Finans Piyasası Otoritesi’nin (FMA) onayını bekliyor.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Eric Demuth konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

“Avusturya’nın ilk unicorn şirketi olmak çok büyük bir başarı ve son yıllarda  başardığımız her şey için Bitpanda ekibiyle inanılmaz derecede gurur duyuyorum. Finansal durumları ne olursa olsun, herkese gelecekteki  yatırımları üzerine kendi şartlarına göre daha fazla erişim ve kontrol  sağlama doğrultusunda ilerliyoruz” dedi.

Bitpanda, 2020’de Fransa, İspanya, Türkiye, İtalya ve Polonya pazarlarına açıldı. Bu yıl ve önümüzdeki yıl ise, daha birçok Avrupa ülkesine de girmeyi planlıyor. Aralık 2020’de iş gücünü ikiye katlamak amacıyla Krakow’da bir teknoloji inovasyon merkezi kuran Bitpanda’nın Madrid, Barselona, Londra, Paris ve Berlin’de teknoloji merkezleri açma planı bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.24%
$58,803.00
$1,905.22
Ethereum (ETH)
4.55%
$3,987.60
$181.44