bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,524.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,286.96
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $588.77
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinBittrex, XRP İşlemlerini Durduruyor. Sıradaki Binance Olabilir mi?

Bittrex, XRP İşlemlerini Durduruyor. Sıradaki Binance Olabilir mi?

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir kripto para borsası olan Bittrex, 15 Ocak 2021’de tüm XRP alım satım çiftlerini kaldıracağını duyurdu.

Domino Etkisi

Daha önceki haber yazılarımızda da belirttiğimiz gibi Coinbase, Bitstamp, OKCoin ve bir dizi küçük borsa, XRP işlemlerini askıya alacaklarını yada durduracaklarını açıklamıştı. XRP ticaretini durduracağını açıklayan son kripto para borsası da Bittrex oldu. Bittrex, listeden çıkarmanın arkasındaki nedeni açıkça belirtmese de, bu hareket açıkça SEC’in XRP’ye bağlı blockchain şirketi Ripple’a açtığı davayla ilgili olduğu herkes tarafından biliniyor.

Messari‘ye göre XRP / BTC, günlük 5.453.357$ hacmiyle Bittrex’teki en aktif işlem çifti. Onu 3.643.279$ ile XRP / USDT takip ediyor.

Kaynak: Messari.io

Sıradaki Binance Olabilir mi?

Binance’in Swipe Wallet’ı, yakın zamanda XRP’yi tüm ABD kullanıcılarından kaldıracak. Bu nedenle Binance’in de ABD’deki müsterileri için XRP ticaretini durduracağı tahmin ediyor.

Binance

Akıllara gelen asıl soru ise, Binance’in ABD kullanıcılarına hizmet etmediği için XRP’yi platformunda tutup tutmayacağı. Borsanın XRP / USDT çiftinin günlük 813,994,667$’lık işlem hacmine sahip olduğu göz önüne alındığında, potansiyel bir listeden çıkarma, XRP için en yıkıcı haberlerden biri olacaktır.

Bununla birlikte, Cinneamhain Ventures’ın ortaklarından biri olan Adam Cochran, SEC’in, Binance US’ye XRP’yi uluslararası müşteriler için listeden çıkarması için baskı yapmasının mümkün olacağına inanıyor.

”Örneğin Binance, ABD’li kullanıcıları kabul etmediği sürece normalde SEC’in ne düşündüğünü umursamak zorunda değildir. Ancak SEC, XRP’nin ABD’nin Ripple ile ilişkisinin doğası gereği bir ihlali olduğunu söylüyorsa, Binance US’ye uluslararası uyum sağlamaları için baskı uygulayabilir.”

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.55%
$56,524.00
$310.88
Ethereum (ETH)
2.55%
$4,286.96
$109.32