bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,491.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,268.11
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $587.61
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinBlackRock, Bitcoin İle Uğraşmaya Başladığını Açıkladı

BlackRock, Bitcoin İle Uğraşmaya Başladığını Açıkladı

BlackRock Financial Management’ın baş yatırım sorumlusu Rick Rieder, firmanın portföyünün belirli bir yüzdesinin zaten kripto paralara yatırıldığını ima etti.

Firmanın baş yatırım sorumlusu Rick Rieder;

“Elinizde tuttuğunuz şeyin bir kısmını kripto para gibi şeylerde tutmak bana mantıklı geliyor” dedi.

Rick Rieder

CNBC’de yayınlanan Squawk Box programında yaptığı bir röportajda konuşan Rieder, 8.6 Trilyon Dolar’dan daha fazla varlığa sahip olan BlackRock’un Bitcoin ile uğraşmaya başladığını söyledi. Baş yatırım sorumlusu ayrıca BTC gibi kripto para birimlerinin oynaklığını olağanüstü olarak nitelendirdi.

Reider; “Elinizde tuttuğunuz şeyin bir kısmını kripto para gibi şeylerde tutmak bana mantıklı geliyor, ancak belirli bir tahsis veya hedef tutmayı benimsemem.”

“Benim fikrim, teknolojinin geliştiği ve düzenlemelerin birçok insanın portföyün bir parçası olması gerektiğini düşündüğü noktaya kadar geliştiği yönünde” dedi.

Rieder, BlackRock’un yönetimi altındaki varlıklarının yüzde kaçlık bir kısmının kripto paralarda olabileceğini belirtmedi ancak geçtiğimiz ay ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kayıtlarına giren iki belge, BlackRock’ın bazı fonları aracılığıyla Bitcoin’e dayalı vadeli sözleşme alabileceğini bildirdiğini gösteriyordu. Şirket ayrıca Aralık ayında da kripto varlıkların değerlemesinde uzman bir yönetici aradığına dair bir ilan yayınlamıştı.

Varlık yönetimi firmasının yöneticileri, son aylarda kripto hakkında olumlu konuşuyordu. Rieder daha önce Bitcoin’in büyük ölçüde altının yerini alma potansiyeline sahip olduğunu söylemişti. Aralık 2020’de CEO Larry Fink, Bitcoin’in dikkatini çektiğini ve muhtemelen küresel bir pazara dönüşebileceğini söylemişti.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.1%
$56,491.00
$56.49
Ethereum (ETH)
2.52%
$4,268.11
$107.56