bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,260.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,032.05
tether
Tether (USDT) $0.998595
binance-coin
Binance Coin (BNB) $475.29
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinBlackRock CEO'su Larry Fink'in Bitcoin Hakkındaki Görüşleri Şaşırttı

BlackRock CEO’su Larry Fink’in Bitcoin Hakkındaki Görüşleri Şaşırttı

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Larry Fink, dün bir röportajda; “Bitcoin birçok insanın dikkatini ve hayal gücünü yakaladı” dedi.

1988 yılında kurulan BlackRock, ilk halka arzını 1 Ekim 1999’da New York Borsası‘nda hisse başına 14$’dan yaptı. 2006 yılında BlackRock, Merrill Lynch Yatırım Yönetimi’ni satın aldı. Daha sonra 2009’da Barclay’ın Global Investors‘ı (BGI) satın alarak 24 ülkede çalışanlarıyla dünyanın en büyük varlık yöneticisi oldu. 31 Mart 2020 itibariyle, BlackRock’un yönetimi altındaki varlıkların değeri 6,47 Trilyon Dolar’ı buluyor.

Bitcoin, iki gün önce yayınladığımız haberde de belirttiğimiz gibi yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı sırada Fink, Mark Carney ile yaptığı görüşmede Bitcoin hakkında konuştu.

“Bitcoin, birçok insanın dikkatini ve hayal gücünü yakaladı. Hala test edilmemiş, diğer pazarlara kıyasla oldukça küçük bir pazar.”

Ardından Fink, kripto para biriminin muhtemelen küresel bir piyasa varlığına dönüşebileceğini de sözlerine ekledi.

20 Kasım’da CNBC‘nin Squawk Box adlı programında konuşan BlackRock’un Global Sabit Gelir Yatırım Direktörü Rick Rieder‘a, ABD hükümetinin Bitcoin’i düzenlemeye çalışacağını düşünen JPMorgan Chase Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jamie Dimon ile aynı fikirde olup olmadığı soruldu.

Gelen soru üzerine cevap veren Rieder;

“Bence BTC burada kalıcı ve dayanıklı. Özellikle Y kuşağının teknoloji ve kripto para birimini alma yeteneği gerçek” dedi ve ekledi;

”Ama bence BTC altının yerini büyük ölçüde alacak dayanıklı bir mekanizma mı? Evet, çünkü etrafta bir altın külçe dolaştırmaktan çok daha işlevsel” dedi.

Fink ve Rieder‘in son BTC yorumları, BlockRock CEO’sunun üç yıl önce Bitcoin hakkında söyledikleriyle tam bir tezat oluşturuyor. 13 Ekim 2017’de Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) toplantısında konuşan Fink, Bitcoin’i “kara para aklama endeksi” olarak adlandırmıştı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.53%
$60,260.00
$1,524.58
Ethereum (ETH)
0.64%
$4,032.05
$25.81