bitcoin
Bitcoin (BTC) $36,957.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,184.74
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $301.79
Ana SayfaKripto Para HaberleriBlackRock, Kripto Varlıklarını Değerleme Konusunda Uzman Bir Başkan Yardımcısı Arıyor

BlackRock, Kripto Varlıklarını Değerleme Konusunda Uzman Bir Başkan Yardımcısı Arıyor

Dünyanın en büyük varlık yönetimi firması BlackRock, şu anda şirketin kripto varlıklarının değerlendilmesine yardımcı olacak bir başkan yardımcısı arıyor.

BlackRock

7.8 Trilyon Dolar’lık varlığı yöneten dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, işe alacakları adayın şirketin New York’taki blok zinciri lideri olarak görev yapacağını söyledi.

Ayrıca işe alınacak adayın, fikir birliği mekanizmaları, kriptografik hash fonksiyonları, blok zinciri performansının boyutları ile özel ve genel anahtar kriptografisi dahil olmak üzere blockchain teknolojisinin çeşitli teknik alanlarında en az bir yıllık deneyime sahip olması gerekiyor. Ayrıca BlackRock, başvuru sahibinin oyun teorisi ve dijital varlıklar için temel değerleme stratejileri konusunda da en az bir yıllık deneyime sahip olması gerektiğini belirtiyor.

Buna ek olarak işe alınacak adayın, yatırım fırsatları için mali durum tespiti yapmak, birden çok sektör ve iş modelindeki şirketler üzerinde değerleme analizi yapmak, müşteriler, dış ortaklar ve dahili iş birimleri dahil olmak üzere geniş kitlelere teknolojik iç görüler ve stratejik düşünceler sunmak, öz sermaye, borç ve türev menkul kıymetlerin bir kombinasyonunu kullanarak finansal işlemlerin yapılandırılması, ticari, operasyonel ve finansal risk analizi yapmak, endüstri ve pazar yapılarının ticari fırsatlar ve rekabet dinamikleri üzerindeki etkisini değerlendirmek gibi görevleri olacak.

Bahsettiğimiz yeni iş ilanı, BlackRock CEO’su Larry Fink‘in Bitcoin’in hala nispeten küçük bir varlık olmasına rağmen, küresel bir varlık olma yolunda ilerlediğini söylemesinin ardından geldi.

“Bitcoin, birçok insanın dikkatini ve hayal gücünü yakaladı. Birçok insan bundan büyüleniyor ve birçoğu bu konuda heyecanlı. Yine de test edilmemiş ve diğer pazarlara göre oldukça küçük bir pazar. Bu dev hareketleri her gün görüyoruz, bu ince bir pazar. Peki, küresel bir pazara dönüşebilir mi? Muhtemelen. Kesinlikle onu öğrenmek isteyen veya onunla ilgilenen pek çok kişinin hayal gücünün kanıtı benim için çok açıklayıcı bir işaret.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.38%
$36,957.00
$1,618.72
Ethereum (ETH)
5.82%
$2,184.74
$127.15