bitcoin
Bitcoin (BTC) $37,176.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,228.82
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $302.62
Ana SayfaKripto Para HaberleriBlockchain İstanbul Summit Yoğun İlgi Gördü

Blockchain İstanbul Summit Yoğun İlgi Gördü

Dün İstanbul Haliç Kongre Merkezi’inde gerçekleştirilen Blockchain İstanbul Summit yoğun ilgi gördü.

Aralarında İngiltere Merkez Bankası eski danışma Cal Evans, Wallstreet Analisti Tom Lee, IOTA Kurucusu Sergei Popov gibi dünyaca ünlü birçok katılımcının bulunduğu zirveye katılım oldukça yüksekti.

Haliç Kongre Merkezi’nde, iki ayrı salonda, Alp Işık ve Tirkis Gurban‘ın yaptığı açılış konuşmaları sonrası (09:00-19:00), tam 52 konuşmacı yer aldı. Etkinlik alandında yerli ve yabancı birçok kripto para ve blockchain odaklı şirketin stantları bulunuyordu.

Pek Çok Farklı Şirket Kendini Tanıttı

Bitci.com Blockchain İstanbul SummitBitci.com ve BTCTürk‘ün ana sponsorluğundaki etkinlik boyunca salonlarda sunumlar devam ederken, etkinlik alanında Türkiye dahil olmak üzere Almanya, İran, Rusya, Çin, Kore ve ABD gibi pek çok farklı ülkeden şirket, stantlarında tanıtımlarını yapıyorlardı.

Gerçekleşen etkinlikle stabil kripto paralar, Bitcoin ATM ve PoS cihazları, Blockchain tabanlı uygulamalar, kripto para borsaları gibi bir çok farklı alandan şirket, katılımcılara kendilerini ve vizyonlarını tanıtma fırsatı buldu.

Çoğu şirket katılımcılara baskılı kalemler, kitapçıklar, stickerlar, hediye kartları ve indirim kuponları dağıttı. İsviçre merkezli FICAS şirketi, katılımcılar arasından yaptığı çekiliş ile bir kişiye 1000 Dolar verdi. Bin dolarlık çekilişin talihlisi ise etkinliğe katılan genç bir kripto meraklısı oldu.

Konuşmacılar Tüm Gün Sahnedeydi

Tüm etkinlik boyunca iki ayrı salonda toplam 52 konuşmacı sahnedeydi. Medya partneri olarak bizim de bulunduğumuz etkinlikte ünlü konuşmacılar tarafından, bitcoin fiyatı, blockchain çözümleri, hesap ve sistem güvenliği gibi birçok farklı konuya değinildi.

İngiltere Merkez Bankası danışmanı Cal Evans yaptığı konuşmada, Türkiye’nin Blockchain ve kripto para dünyasında sektör liderlerinden olabileceğini belirtti. Evans, Blockchain’in, yaratılışını kripto paralara borçlu olduğunu söyledi.

Kripto Paralar Olmasaydı Blockchain Olmazdı

Cal Evans Blockchain Istanbul Summit

“Eğer kripto paralar olmasaydı blockchain konuşuyor olmazdık. Kripto paralar sayesinde blockchain meydana geldi. Kripto paralar yeni bir fon toplama sisteminin yaratılmasını sağladı. Son yıllarda pazarda çok büyük düşüşlere ve ayrıca şirketlerin fantastik fon toplama projeleri geliştirdiğini gördük.

Artık para için bankalara ihtiyacımız yok, günümüzde blockchain ile mali işler çok rahat yapılabiliyor, mahkeme işlemleri daha iyi ve etkili bir şekilde yönetilebiliyor, avukatlar sözleşmeleri daha kolay yapıyorlar, arsa kayıpları sorunları daha iyi yönetilebiliyor…”

Tom Lee, Bitcoin’e Güveniyor

Tom Lee Blockchain Istanbul Summit

Daha önceki konuşmalarında da kripto para ve blockchain teknolojisinin büyük bir finansal devrim olduğunu söyleyen Tom Lee, İstanbul’da yaptığı konuşmada görüşlerini paylaştı.

“Bitcoin Yükseliş Eğiliminde”

Tom Lee, 2019 yılının, oldukça kötü geçen 2018 yılı gibi olmayacağını söyledi. İnsanların kripto paraları ve yeni finansal sistemi benimseme zamanlarının yeni başladığını belirtti. Lee, Bitcoin fiyatında aşağı yönde yüzde 10’luk bir risk olduğunu söyledi ancak “3500 dolar seviyesinin bence tabandır.” diyerek BTC fiyatının dip seviyesini gördüğünü belirtti.

Ünlü analist, aşağı yönlü yüzde 10 risk olsa da Bitcoin’in yükseliş eğiliminde olduğunu ve teknik olarak 14 bin dolar seviyelerini beklediklerini söyledi.

(Tom Lee’nin konuşmasının geniş özetini buradan okuyabilirsiniz.)

Blockchain İstanbul Summit, Türkiye’de yapılan en büyük Blockchain etkinliği oldu ve herkes tarafından takdir edildi. Bu tarz etkinlikleri ülkemizde daha çok görmeyi umuyoruz.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.64%
$37,176.00
$1,724.97
Ethereum (ETH)
0.91%
$2,228.82
$20.28