Ana Sayfa Kripto Para Haberleri İspanya, Blockchain Tabanlı Şirketler İçin Vergi İndirimi Yapacak

İspanya, Blockchain Tabanlı Şirketler İçin Vergi İndirimi Yapacak

İspanya Halk Partisi, Blockchain teknolojisini kullanan şirketlere vergi indirimi yapacak yasalar düşündüklerini, Bloomberg’de yapılan bir röportajda açıkladı.

Tasarı hazırlayan milletvekili Teodoro García Egea, Bloomberg’e yasanın bu yıl hazır olacağını söyledi. García Egea, Blockchain tabanlı şirketlerin İspanya’ya getirilmesinin, finanstan sağlığa kadar tüm endüstrileri teşvik edeceğini de ekledi.

 

García Egea’nın Twitter’ı 2 Aralık 2017’de, Blockchain’in olumlu yararlar üzerine yazdığı bir makalenin “İnternet noteri” olarak adlandırdığı tweet’le akıllara soru işaretleri yaratmıştı.

García Egea, Bloomberg’e verdiği demeçte, İlk Madeni Para Teklifleri (ICO) için “cazip” düzenlemelerle ilgili daha fazla mevzuatın yer alabileceğini olduğunu söyledi:

“ICO’lara yatırım yapmak için Avrupa’nın en güvenli çerçevesini oluşturmak istiyoruz.”

İspanya Başbakanı Mariano Rajoy önderliğindeki Halk Partisi, küçük 3D basım için vergi iadelerini veya büyük veri şirketlerin fatura sistemine dahil edebilir. García Egea’ya göre; mevzuat, kripto yatırımlarını düzenleyicilere bildirmek için asgari bir eşik de içerebilir.

Bloomberg, İspanya’nın piyasa menkul kıymet denetleyicisinin, kripto yatırımcıları korumak için düzenlemeler üzerinde çalıştığını da bildirdi.

Avrupa Birliği (AB) ‘deki düzenleyiciler bir bütün olarak, ICO’lar ve kripto yatırımları için kolay düzenlemeler yapma fikrine açık değil. Bir AB düzenleyici organı, kripto yatırımının “son derece riskli” olduğunu belirten ve “fiyatlandırma baloncuk” belirtileri göstererek 12 Şubat’ta bir uyarı yayınladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...