bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,907.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,984.13
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.00
Ana Sayfaİnceleme YazılarıCoin İncelemeBlockstack (STX) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Blockstack (STX) Nedir? Nereden ve Nasıl Alınır?

Blockstack, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) için oluşturulan merkezi olmayan bir bilgi işlem ağı ve ekosistemdir. Ayrıca Blockstack, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanmış ilk token projesidir.

Blockstack (STX) Nedir?

Blockstack, 2013 yılında Muneeb Ali ve Ryan Shea tarafından kurulmuştur ve şirketin genel merkezi New York’ta yer almaktadır. Blockstack projesi, geliştiricilerin ve kullanıcıların güvenli bir şekilde etkileşime girebilecekleri, yeni nesil uygulamalara olanak tanıyan ve merkeziyetsiz uygulamalar için tasarlanmış bir platformdur.

Dünyanın önde gelen sistem uzmanlarından bazılarının başında bulunduğu Blockstack, kullanıcıların ekosistemde uygulamadan uygulamaya ekleyebilecekleri, şifre temelli giriş yapma gereksinimini ortadan kaldıran Blockstack ID ile birlikte kendi verilerine sahip olmalarını sağlar.

STX Nereden Alınır?

Peki STX tam olarak nasıl alınır? Binance borsası bu konuda kullanıcıların tercih ettiği en popüler platformlardan birisidir. Binance’in kullanıcılarına sunduğu likidite ve güvenlik, yatırımcıların Binance borsasını tercih etmesindeki en büyük etmenlerden birisidir.

  • Ayrıca, Binance borsasına buradan kayıt olursanız süresiz olarak tüm işlemlerinizde %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

STX Nasıl Alınır?

  1. STX satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi eklemek veya takas edilecek başka bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın. Diğer yöntemleri de kullanabilirsiniz.
  2. Açılan sekmede ne kadar Türk Lirası (TRY) ile işlem yapmak istediğiniz seçin ve Coin kısmında Tether (USDT)‘yi işaretleyin.
  3. USDT aldıktan sonra, yine sol üstte yer alan “Al-Sat” kısmında yer alan “Klasik” butonuna tıklayın.
  4. Açılan alım satım sayfasının sağ üst kısımda yer alan arama kutucuğuna STX yazın ve STX /USDT çiftine tıklayın.
  5. Son olarak orta alanda yer alan “STX AL” alanına, almak istediğiniz STX miktarını girerek işleminizi tamamlayın.
Binance Borsasından STX Nasıl Alınır?

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
5.5%
$58,907.00
$3,239.89
Ethereum (ETH)
6.76%
$3,984.13
$269.33