Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bloomberg: Bitcoin Fiyatı 400 Bin Dolar Olabilir

Bloomberg: Bitcoin Fiyatı 400 Bin Dolar Olabilir

Bitcoin kendi temellerini iyileştirmesi ve kurumsal yatırımcıların gelmesi gelecekteki ralli ve düzeltmelerin oynaklığını ve fiyat hareketini etkileyebilir.

Bitcoin Rallilerinin Doğası Değişecek

Bloomberg yazarı Aaron Brown, yeni yayınlanan bir yazıda, bir sonraki Bitcoin rallisinin FOMO’dan ziyade temel ve küresel finansal olaylar tarafından itileceği için daha fazla ölçülebileceğine ve yükseleceğine inanıyor.

Brown’a göre, kripto para piyasalarının doğası hemen değişmeyecek ve gelecekteki fiyat hareketleri, önceki boğa piyasalarına benzerlik gösterirse, Bitcoin keskin bir şekilde düşmeden önce 60.000 ila 400.000 $ ‘a kadar yükselebilir.

Brown, 2013 ve 2017 yıllarındaki son iki rallinin öncelikle perakende yatırımcılar tarafından yönlendirildiğini ve 2019’un şu anki 260 milyar dolarlık piyasa hacminin, 2013’teki (1 milyar dolar) ve 2015’teki (3 milyar dolar) hacminden çok daha büyük olduğunu belirtti.

Düzenleme cephesinde, Facebook, Goldman Sachs, JPMorgan Chase ve sektöre yatırım yapan Fidelity gibi büyük kurumlarla ilgili netlikler geçmişten daha fazla.

Genel görünüm sağlam görünmekle birlikte, Brown bunun balon ve çakılma olasılığını reddetmediğini, ancak sektörün olgunlaştıkça uyarıldığını belirtti. Ayrıca yazar, tipik olarak Bitcoin’in boğa döngüleri sonunda yapılan düzeltmelerin çoğunlukla ‘öngörülebilir’ getiri sağladığını da belirtti.

Bitcoin Sözleşmeleri ve Seçenekler

Bitcoin seçeneklerine bakıldığında, Bitcoin fiyatının 8636.27 $ +% 0.08’lik bir işlemin 2019’da nasıl farklı olabileceği konusunda küçük bir öngörü var.

Kasım 2017’de Bitcoin sözleşmelerinde %300’ün üzerinde bir volatile ile işlem yapıldı ve yatırımcılar Bitcoin’in 10.000 Dolar üzerinde kalabilme ihtimalinin %25 olduğuna inanıyordu.

Şu anda BTC, Kasım 2017 civarında olduğu gibi neredeyse aynı fiyatta ve aynı sözleşme yaklaşık olarak %85 oranında kapalı bir volatile ile satıyor.

Buna göre, eğer Bitcoin 10.000 $’a ulaşırsa, beklenen en yüksek değer 11.000 $ ‘dır ve bu gerçekleşmezse, beklenen fiyat 7.500 $ olacak. Bu riskli bir bahis olsa da, 2017 yılında yatırımcıların üstlendiği risk ile kıyaslandığında daha az zararlı.

Pazar İlişkileri

Bitcoin’in S&P 500 Endeksiyle korelasyonu, 2019 fiyat hareketi hakkında bir rehberlik de sağlıyor. Korelasyon, çeyreklik sıfıra yaklaştığında, Bitcoin sonraki çeyrekte ortalama yüksek getiri eğilimindedir, ancak oynaklık da artar.

Öte yandan, BTC piyasa temellerine cevap verdiğinde, korelasyondan bağımsız olarak Bitcoin’in ortalama getirisi daha düşük veya hatta negatif olma eğilimindedir.

Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, Bitcoin’in S&P 500 ile şu anki ilişkisi -0.2’ye yakın ve burası oynaklığın geçmişte aşırı seviyelere ulaşmadığı bir alan.

Brown ayrıca, 2018 ortalarından bu yana Bitcoin’in S&P 500 ile olan korelasyonunun, 2019’un ilk birkaç ayında sadece birkaç ay boyunca sıfıra yakın olduğunu, ancak korelasyonların Eylül 2017’den Ocak 2018’e kadar sıfıra yakın olduğunu belirtti.

Brown’a göre Bitcoin, S&P 500 ile pozitif ve negatif korelasyonlar arasında geçiş yapıyor gibi görünüyor ve yoğun fiyat artışları korelasyon sıfıra yakın olduğunda ortaya çıkma eğiliminde.

Bu nedenle, Brown yaklaşmakta olan döngünün farklı olabileceğine inanıyor ve yaz fiyatlarının FOMO yerine piyasa temelleri hakkındaki haberlere tepki vereceğini düşünüyor.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

DeFi Token Fiyatları Ekim Ayı Boyunca Düşüş Yaşadı

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) piyasası, Ekim ayı boyunca zarar gördü. Bitcoin'in güçlü yükseliş trendine rağmen DeFi tokenlerı, sürekli olarak düştü ve hiçbir canlanma veya iyileşme...

UniSwap Token (UNI) Hakkında Analist Görüşleri

Uniswap Tokeni UNI, piyasaya hızlı bir giriş yapan ancak daha sonra yavaşça düşüş yaşayan DeFi tokenları arasında yer alıyor. UniSwap borsasının yönetişim belirteci UNI, Çarşamba...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance, yüksek getirili likidite havuzlarını başlatan ilk...