bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,393.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,039.64
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.65
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinBrad Garlinghouse: SEC, Tüm Kripto Para Birimlerine Saldırıyor

Brad Garlinghouse: SEC, Tüm Kripto Para Birimlerine Saldırıyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin SEC’ye karşı galip geleceğine inanıyor ve iddiaları tüm kripto endüstrisine yönelik bir saldırı olarak nitelendiriyor.

Ripple CEO’su, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kendi şirketine getirilen suçlamaları “genel olarak kriptoya yönelik bir saldırı” olarak sınıflandırdı.

Ripple’ın SEC’ye Yanıtı

SEC, yaptığı açıklamada iddiaları resmileştirdi ve Ripple’ın 1,3 Milyar Dolar’lık kayıtsız menkul kıymet teklifi gerçekleştirdiğini iddia etti.

SEC’nin belgelerini inceledikten sonra, Ripple avukatları;

“Gerçekler ve yasalar konusunda tamamen yanlış olduğu sonucuna vardı ve nihayetinde tarafsız bir bilgi bulucu önünde galip geleceğimize eminiz” açıklamasını yaptı.

Şirket avukatları ayrıca, XRP’nin çok sayıda küresel borsada işlem gördüğünü ve XRP ile yapılan işlemlerin federal menkul kıymetler yasalarının kapsamı dışında kaldığını iddia etti.

Tüm Kripto Endüstrisine Saldırı

CEO Garlinghouse ve Ripple İcra Kurulu Başkanı Chris Larsen, iddialarla agresif bir şekilde mücadele edeceklerini ve davayı kazanacaklarını belirtti.

Durum Ripple aleyhine olsa da Garlinghouse, bunun tüm kripto para birimi endüstrisine yönelik gelecekteki birçok SEC saldırısından sadece ilki olduğuna inandığını açıkladı.

“Dava dosyasında ben ve Chris olabilir ancak bu kripto para endüstrisine yapılan bir saldırıdır. XRP, bu davada tüm altcoinleri temsil edecek bir paradır. Burada bir kartopu etkisi olabilir. Coinbase gibi piyasa yapıcıların hiçbiri için buradan iyi bir haber çıkmaz. Dijital varlıklarla çalışan her şirket için, endüstri genelinde korkunç bir gelişme bu. Ancak Ripple mahkemede haklılığını kanıtlayacaktır.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.52%
$60,393.00
$1,521.90
Ethereum (ETH)
0.6%
$4,039.64
$24.24