bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,662.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,046.96
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.02
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinBrezilyalı Yatırım Bankası BTG Pactual Kripto Ticareti Başlattı

Brezilyalı Yatırım Bankası BTG Pactual Kripto Ticareti Başlattı

Brezilyalı yatırım bankası BTG Pactual, kripto ticaret platformu başlattığını duyurdu. Buna göre, banka kripto para alım ve satım işlemleri gerçekleştirecek.

BTG Pactual, Bitcoin ve ethereum destekleyeceğini açıkladı. Banka müşterileri için geliştirilmiş platformunu da sistemine ekleyerek, müşterilerine kripto ticareti imkanı sunacak. Banka Brezilya’nın en önde gelen yatırım bankalarından biri olarak biliniyor.

Brezilyalı BTG Pactual

Banka BTC ve Ether Satacak

BTG Pactual’in kullandığı Mynt platformunda bugüne kadar işlem hacmi en yüksek iki kripto para olan Bitcoin ve ethereum satışı gerçekleştirecek. Ancak banka, düzenleyicilerden aldığı izin ile buna diğer altcoinleri de ekleyebilecek. BTG Pactual’in dijital para sorumlusu Andre Porthilo, konu ile ilgili şunları söyledi:

“Bu ilk anda, piyasanın iki ana varlığına sahip olacağız, ancak zamanla ticaret için diğer kriptoları da dahil edeceğiz. Blockchain tabanlı varlıklara sahip eksiksiz bir platforma sahip olacağız.”

Bankanın kripto ticareti yapmak için kullandığı altyapı Mynt hakkında konuşan BTG Pactual CEO’su Roberto Sallouti, “Mynt’ın ortaya çıkış hikayesinde müşterilerimiz var. Bu taraftan gelen talep doğrultusunda böyle bir altyapı oluşturma kararı aldık” dedi. Ayrıca Mynt ile birlikte yeni kullanıcılarına kripto paralar ve blockchain hakkında eğitim verilebilecek platform oluşturduklarına dikkat çeken Sallouti, “Yeni bir varlık sınıfı olarak, müşterilerimizi bu varlıklar ve teknoloji hakkında eğitecek ve bilgilendirecek içeriğe de sahip olacağız”

Banka Müşterileri Doğrudan Kripto Piyasasına Katılacak

Mynt’ın tanıtımının yapılması ile birlikte BTG Pactual’ın müşterileri doğrudan kripto pazarına dahil olabilecek. Müşterilerine böyle geniş imkanlar sunan yatırım ve finansman bankası, bu anlamda Brezilya’nın ilk büyük finans kuruluşu oluyor. Bankanın dijital varlık sorumlusu Porthilo, “Hem Brezilya Menkul Kıymetler Komisyonu hem de yerel merkez bankası tarafından düzenlenen statüsünün ülkenin gelişen kripto sektörüne güvenilirlik kazandıracak” dedi ve “BTG Pactual’ın desteğiyle Mynt, çoğu insanın henüz alışmadığı yeni bir yatırım kategorisinde temel olan güvenlik ve güvenilirlik [—] özelliklerinde temel farklılıklara sahip” diye ekledi.

Mynt, BTG Pactual’ın kripto sektörüne ilk adımı değil ve banka, dijital varlıkları inceleyerek birkaç yıl geçirdikten sonra 2019’da emlak destekli güvenlik belirteci ReitBZ’yi piyasaya sürdü. Bu yılın Nisan ayında BTG Pactual, Bitcoin 20 Çoklu Pazar Yatırım Fonu’nu tanıttıktan sonra bir kripto fonu başlatan ilk Brezilyalı yatırım bankası oldu.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.45%
$60,662.00
$272.98
Ethereum (ETH)
0.79%
$4,046.96
$31.97