BTC, ETH, BCH, XRP, IOTA, LTC, Dash: Fiyat Analizi 23.12.2017

Son 24 saat içinde kriptopara piyasaları yüzde 30’dan fazla düştü. Bunu tetikleyebilecek bir olaylar silsilesi bulunuyor. Bu olaylar serüveninin en...

0

Son 24 saat içinde kriptopara piyasaları yüzde 30’dan fazla düştü. Bunu tetikleyebilecek bir olaylar silsilesi bulunuyor. Bu olaylar serüveninin en başında, tüm LTC’lerini satan Litecoin’in kurucusu var. Bu, yüksek seviyelerin tamamen nakit çıkması için iyi bir konum olduğuna inandığı gibi olabilir. Onun satışları Litecoin’in geleceğini sona erdirmese de, kesinlikle fiyat duyarlılığını artırdı ve diğer kripto para birimlerinde de bu duyarlılığı yansıttı.

Büyük bir trader veya bir grup ttrader, New York merkezli kriptopara trade platformu LedgerX’e, Bitcoin’in 2018 yılı sonunda 50.000 doların üzerine çıkacağına dair bir iddia ortaya attı. Bu şimdilik aşırı iyimser bir varsayım gibi görünüyor. Bununla birlikte, her beklenti bir yıl içinde gerçekleşebilir. Birisi bana Ocak 2017’de Bitcoin’in yıl boyunca 20.000 dolara yaklaşacağını söyleseydi, buna öylece inanmazdım.

BTC/USD

Bir süre Bitcon’de ciddi bir alım fırsatı göremedik. Çünkü BTC uzun zamandır büyük bir artış eğilimindeydi. 15,200 Dolar seviyesine gerileyen Bitcoin’in toparlanma girişimi 20 Aralık’ta başarısız oldu ve bugün, beklenen 12,505 Dolar destek seviyesinin bile altına düştü.

Sırada Ne Var?

Bu seviyede parça alımlar yapılabilir. Olası bir düşüşte 11.000 $ ‘a kadar alım yapmaya devam edebiliriz. Fakat düşen bir bıçağı yakalamaya çalışmamanızı da öneririz. BTC’de satışlar aşırıya kaçtığından, yakında bir sıçrama görülebilir. Ancak, bu başarısız olursa fiyat gevşeyecektir. Olası fiyat gevşemesinde düşüş, 10.000 $ seviyesine kadar gerileyebilir.

ETH/USD

Ethereum’un eğilim çizgisi dağıldı ve bugün diğer kripto paralar gibi Ethereum’da dalışa geçti. ETH / USD çifti 500 Dolar seviyesine geriledi ve 50 günlük Hareketli Ortalamada 455 $ ‘dan güçlü bir destek vermektedir. Bu destek noktası da tutmazsa, fiyat 400 $ seviyesine düşebilir. Ethereum almak için birkaç gün beklemenizi öneririz. Şu an Ethereum üzerinde hiçbir alım fırsatı görünmüyor.

BCH/USD

BCH / USD paritesi 4139 $ ‘a yükseldi ve rotayı tersine çevirdi. 20 günlük EMA’nın ve %61.8’lik Fibonacci düzeltme seviyelerinin 1.145 $ ‘dan 4.319.0893 $’a düştü. Kriptokrasitenin %78.6 geri ödeme seviyesinde 1.785 $ ‘te bir miktar destek bulmasını bekliyoruz. Ancak, bu sadece bir beklentidir. Sadece Bitcoin Cash’in bir taban oluşturması durumunda herhangi bir yeni pozisyon almalıyız. O zamana kadar, kenarda kalmak öneririz.

XRP/USD

Dün Boğa formasyonunun kırılması 1,5 Dolar’dan oldu. XRP / USD çifti 1,2 dolara yükselmişt. Ancak bugün, dalışa geldi. Flama oluşumunun altına düştüğü için durum negatifleşti. Bir alım fırsatı önermek şimdilik zor, ancak olası gerilemede 0.6 $ seviyelerinde destek bulabilir.

IOTA/USD

Ayılar IOTA / USD çifti üzerinde sağlam bir tutuma sahip. Bugün, IOTA alt sınırının da altına düştü. Bir noktada düşüş 1.1 dolara kadar geldi. Böyle uçucu bir çevrede, girişim yapmaktan ve satın almaktan uzak durmak en doğrusu. Durum hayli çok olumsuz. Satın alma pozisyonunu başlatmadan önce satışların bitmesini beklemeliyiz. Traderlar panik halinde satış yaparken herhangi bir destek seviyesinden söz etmek faydasızdır.

LTC/USD

Litecoin’de dün destek seviyeleri çalışsa da, bugün o destekler korunamadı. Litecoin, şu an LTC / USD çifti için kritik bir destek olan %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesinde. Bu bozulursa, düşüşün % 78,6’lık düzeltme seviyesi olan 146.414 Dolar seviyelerine kadar geldiğini görüyoruz. Panik sırasında cesur hareketlerden kaçının. Herhangi bir pozisyon başlatmadan önce, biraz beklemek doğru hareket olacaktır.

DASH/USD

Dash de kısa vadeli bir tepeden sonra düşüşe geçti. DASH / USD çifti %78.6 seviyesinin hemen altındaki trend çizgisinde güçlü bir destek gösterebilir. Bu seviyenin devam etmesini bekleniyor. Ancak, düşüş sona erene kadar Dash satın almamanızı öneriyoruz. Kripto paralar olumsuzlukların üstesinden kolayca gelebiliryorlar. Bu kadar keskin bir düşüşün ardından, birkaç kripto para biriminde güçlü bir zıplama göreceğiz. Bununla birlikte, öncelikle sermayenizi korumalı ve hesaplanan bir riskle yatırım yapmalısınız.

yabancı kaynak: cointelegraph

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.