bitcoin
Bitcoin (BTC) $37,691.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,256.16
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $305.92
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinBTC Fiyatı 3 Ay İçinde 20.000 Dolar Olabilir; Mohit Sorout

BTC Fiyatı 3 Ay İçinde 20.000 Dolar Olabilir; Mohit Sorout

Mohit Sorout, BTC fiyatı mevcut aralıktan çıktığında üç ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselebileceğini söylüyor.

Bitcoin fiyatı birkaç aydır dar bir aralıkta konsolide oluyor. Bitazu Capital‘in kurucu ortağı Mohit Sorout, BTC fiyatının bu dar aralıktan çıkması durumunda rekor seviyenin yakın olacağını söylüyor.

Bitcoin fiyatı, Temmuz 2020’den bu yana %15’lik bir aralık olan 10.200$ ile 11.800$ seviyeleri arasında değişiyor.

Bitcoin dar bir fiyat aralığında uzun süre sabit kaldığında, genellikle büyük bir fiyat hareketi meydana gelir.

Yakın vadede bir kırılmanın meydana gelip gelmeyeceği belirsizliğini koruyor. Ancak bu gerçekleşirse Sorout, BTC fiyatının 20.000$ seviyelerine ulaşmasının üç ay süreceğini söylüyor.

Neden Üç Ay?

1 Mayıs’tan 20 Temmuz’a kadar Bitcoin fiyatı 8.800$ ile 9.800$ arasında değişerek 9.100$ seviyelerinde nispeten sabit kalmıştı. İki aylık konsolidasyonun ardından BTC fiyatı, Binance‘te %32’lik bir ralli kaydetti ve 12.123$ seviyelerine ulaşması ise 12 gün sürdü.

Bitcoin fiyatının uzun süreli konsolidasyon dönemlerinden sonra büyük volatilite artışları görme eğilimini göz önünde bulunduran Sorout, şunları söyledi:

“Fırtına öncesi sessizlik. Bugün BTC patlayacak olsaydı, büyük olasılıkla 3 ay içinde 20.000$’lık önceki ATH’sine ulaşırdı.”

Üç aylık sürenin ardındaki mantık sorulduğunda ise Sorout, bunun dalgalanma gözlemine dayandığını söyledi. Sorout‘a göre, 20.000$ seviyelerine doğru bir BTC fiyatı artışı üç aydan daha erken de gerçekleşebilir.

“Azalan dalgalanma dönemlerinden sonra mitinglerin ne kadar şiddetli olduğuna dayanan bir gözlem. Daha erken bile olabilir.”

Burada belirlenmesi gereken önemli bir değişken ise, önceki boğa piyasalarına kıyasla vadeli işlemlerin açık faizindeki düşüştür.

Özellikle ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu veya CFTC‘nin BitMEX‘e karşı suçlamasından sonra, genel vadeli işlemlerin açık faizi düştü. Bu da, geçmiş boğa döngülerinin aksine Bitcoin için daha istikrarlı ve kademeli bir yükselişe yol açabilir.

BitMEX’in yılbaşından bugüne açık faizi. Kaynak: btctools.io

BTC’nin Dördüncü Çeyrekte ve 2021 Boyunca İvmesini Güçlendirebilecek Faktörler

2021’e doğru giden bir Bitcoin boğa döngüsüne dair güçlü bir anlatı, kurumsal talebin son yükselişi olmaya devam ediyor.

Grayscale CEO’su Barry Silbert, 17 Ekim’de şirketin 6.4 Milyar Dolar’lık rekor yükseklikte varlığa ulaştığını söyledi. Ayrıca Silbert, firmanın bu hafta büyük girişler gördüğünü de vurguladı.

Square ve MicroStrategy gibi Bitcoin satın alan kurumlar, BTC’yi potansiyel bir hazine varlığı olarak algıladıklarını söyledi. Öyleyse bu, birçok kurumsal yatırımcının yakın gelecekte satma niyeti olmadan BTC biriktirebileceği anlamına gelebilir.

Kurumsal girişler hakkındaki olumlu haberlere rağmen BTC fiyatı Ekim ayı boyunca nispeten durgun seyretti. Ancak PlanB, asimetrik getirilerin zamanla meydana gelmesinin muhtemel olduğunu söyledi.

”Bitcoin fiyatı tüm bu kurumsal satın alma işlemleriyle neden artmıyor? Kim satıyor? BTC fiyatı tam olarak olması gereken yerde, 10.000$’ın üzerinde sabit tutuyor, o anı bekliyor .. asimetrik getiri .. sabır!”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
8.43%
$37,691.00
$3,177.35
Ethereum (ETH)
3.93%
$2,256.16
$88.67