Ana Sayfa Kripto Para Haberleri BTCTürk Mail Listesi Çalındı mı? Açıklama Geldi

BTCTürk Mail Listesi Çalındı mı? Açıklama Geldi

Türkiye’nin en eski ve en çok tercih edilen kripto para borsasında son günlerde üst üste yaşanan olaylar, kullanıcıların kafalarında soru işareti oluşturdu. Kripto kullanıcıları arasında BTCTürk kullanıcılarının mail listesinin çalınmış olabileceği düşünülüyor.

BTCTürk Mail Listesi Çalındı mı?

2 Aralık tarihinde binlerce BTCTürk kullanıcısına, “destek@btcturk.coml” adlı sahte mail adresinden, “BTCTürk Destek” başlığıyla atılan ingilizce mailde, yapılacak güncelleme için tüm kullanıcılardan bakiyelerini mail içerisinde belirten kripto para adreslerine çekilmesi istendi.

Sevgili Kullanıcı,

 

Değerli bir BtcTurk müşterisi olarak, yaklaşmakta olan web sitesi güncellemesi nedeniyle cüzdanları kaldırdığımızı size bildirmek istedik. Web sitesi güncellemesi, her müşteriye yeni cüzdan adresleri vermemizi gerektiriyor, bu nedenle kaldırılan cüzdanlar yeni cüzdanlarla değiştirilecek. Cüzdan kaldırma işlemleri, performans ve operasyonel verimlilik için süregelen platform yönetimimizin rutin bir parçasıdır.

 

Aşağıdaki simgeler için cüzdanlar kaldırılacak ve değiştirilecektir: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dalgalanma (XRP), Litecoin (LTC), Tether (USDT), Stellar (XLM)

 

Kayıtlarımız, cüzdanının kaldırılacağı belirteçlerin en az biri için bir bakiyeniz olduğunu gösteriyor. Tokenlarınızı korumak için, bakiyenizi mevcut cüzdanınızdan yeni cüzdan adresinize en kısa zamanda çekmelisiniz! Web sitesi yükseltmeden önce geri çekilmeyen semboller kurtarılamaz olacak.

 

Varlıklarınızı çekmek için: Borsa hesabınıza giriş yapın ve cüzdan para çekme sayfanıza gidin. Ardından, etkilenen belirteçlerinizi yeni atanan cüzdan adresinize çekmeniz gerekir.

Twitter’da birçok kullanıcı BTCTürk’ün sessiz kalmasını sert bir dille eleştirdi ve yaşanan olay sosyal medyada oldukça büyük tepki topladı.

BTCTürk’ten Açıklama Geldi

13 Milyon TL’lik Kripto Para BTCTürk’ten mi Çalındı?

Geçtiğimiz 20 Aralık’ta, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu, bir Türk kripto para borsasından farklı hesaplara gönderilen 13 Milyon TL’lik kripto para için soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında İstanbul başta olmak üzere 7 ilde yapılan operasyonda 23 kişi gözaltına alınmış ve 6 kişi tutuklanmıştı. (milliyet)

Yine aynı tarihte, BTCTürk resmi twitter hesabından yapılan açıklamada “Birkaç kullanıcının yüksek tahta hareketleri yaptığı ortaya çıkmıştır, kullanıcılarımız işlemlerine devam edebilir, herhangi bir sorun yoktur.” denilmişti.

BTCTürk Tahta Hareketliliği
19 Aralık 2018 (23:03) – BTCTürk Tahta Hareketliliği Duyurusu.

Soruşturmada belirtilen, “19 Aralık’ı, 20 Aralık’a bağlayan gece yapıldığı tespit edilen kripto para hareketliliği” ile BTCTürk’ün yüksek fiyatlı tahta hareketliliği duyurusunun tarihi ve saatinin birbirine oldukça yakın olması akıllarda soru işaretleri uyandırdı.

13 Milyon TL’lik Kripto Hareketliliği haberi;

13 Milyon Liralık Kripto Hırsızlığı Operasyonu: 6 Tutuklama

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

BOND Token Fiyatı Kısa Süre İçinde %13.800 Arttı

Piyasaya sürüldüğü sırada 1.33$ seviyelerinde işlem gören BarnBridge adlı DeFi projesinin yerel tokenı BOND, %13.800 oranında bir değer artışı yaşadı. Yeni bir DeFi projesi olan...

BTC Fiyatı Yükselmeye Devam Ederken, DeFi Tokenlar Düşüyor

En iyi DeFi tokenları, Bitcoin'in yükselişine rağmen son 24 saat içinde %5 ile %10 arasında düşüş yaşadı. BTC fiyatı şu anda son üç yılın en...

DeFi Protokolü Cream İle Yearn Finance Ortaklık Kuruyor

DeFi protokolü Yearn.Finance, Pickle Finance protokolü ile yaptığı ortaklıktan iki gün sonra, başka bir DeFi protokolü Cream ile yeni bir ortaklık daha duyurdu. 26...