Ana Sayfa Kripto Para Haberleri BTCTürk Mail Listesi Çalındı mı? Açıklama Geldi

BTCTürk Mail Listesi Çalındı mı? Açıklama Geldi

Türkiye’nin en eski ve en çok tercih edilen kripto para borsasında son günlerde üst üste yaşanan olaylar, kullanıcıların kafalarında soru işareti oluşturdu. Kripto kullanıcıları arasında BTCTürk kullanıcılarının mail listesinin çalınmış olabileceği düşünülüyor.

BTCTürk Mail Listesi Çalındı mı?

2 Aralık tarihinde binlerce BTCTürk kullanıcısına, “destek@btcturk.coml” adlı sahte mail adresinden, “BTCTürk Destek” başlığıyla atılan ingilizce mailde, yapılacak güncelleme için tüm kullanıcılardan bakiyelerini mail içerisinde belirten kripto para adreslerine çekilmesi istendi.

Sevgili Kullanıcı,

 

Değerli bir BtcTurk müşterisi olarak, yaklaşmakta olan web sitesi güncellemesi nedeniyle cüzdanları kaldırdığımızı size bildirmek istedik. Web sitesi güncellemesi, her müşteriye yeni cüzdan adresleri vermemizi gerektiriyor, bu nedenle kaldırılan cüzdanlar yeni cüzdanlarla değiştirilecek. Cüzdan kaldırma işlemleri, performans ve operasyonel verimlilik için süregelen platform yönetimimizin rutin bir parçasıdır.

 

Aşağıdaki simgeler için cüzdanlar kaldırılacak ve değiştirilecektir: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dalgalanma (XRP), Litecoin (LTC), Tether (USDT), Stellar (XLM)

 

Kayıtlarımız, cüzdanının kaldırılacağı belirteçlerin en az biri için bir bakiyeniz olduğunu gösteriyor. Tokenlarınızı korumak için, bakiyenizi mevcut cüzdanınızdan yeni cüzdan adresinize en kısa zamanda çekmelisiniz! Web sitesi yükseltmeden önce geri çekilmeyen semboller kurtarılamaz olacak.

 

Varlıklarınızı çekmek için: Borsa hesabınıza giriş yapın ve cüzdan para çekme sayfanıza gidin. Ardından, etkilenen belirteçlerinizi yeni atanan cüzdan adresinize çekmeniz gerekir.

Twitter’da birçok kullanıcı BTCTürk’ün sessiz kalmasını sert bir dille eleştirdi ve yaşanan olay sosyal medyada oldukça büyük tepki topladı.

BTCTürk’ten Açıklama Geldi

13 Milyon TL’lik Kripto Para BTCTürk’ten mi Çalındı?

Geçtiğimiz 20 Aralık’ta, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu, bir Türk kripto para borsasından farklı hesaplara gönderilen 13 Milyon TL’lik kripto para için soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında İstanbul başta olmak üzere 7 ilde yapılan operasyonda 23 kişi gözaltına alınmış ve 6 kişi tutuklanmıştı. (milliyet)

Yine aynı tarihte, BTCTürk resmi twitter hesabından yapılan açıklamada “Birkaç kullanıcının yüksek tahta hareketleri yaptığı ortaya çıkmıştır, kullanıcılarımız işlemlerine devam edebilir, herhangi bir sorun yoktur.” denilmişti.

BTCTürk Tahta Hareketliliği
19 Aralık 2018 (23:03) – BTCTürk Tahta Hareketliliği Duyurusu.

Soruşturmada belirtilen, “19 Aralık’ı, 20 Aralık’a bağlayan gece yapıldığı tespit edilen kripto para hareketliliği” ile BTCTürk’ün yüksek fiyatlı tahta hareketliliği duyurusunun tarihi ve saatinin birbirine oldukça yakın olması akıllarda soru işaretleri uyandırdı.

13 Milyon TL’lik Kripto Hareketliliği haberi;

13 Milyon Liralık Kripto Hırsızlığı Operasyonu: 6 Tutuklama

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.