bitcoin
Bitcoin (BTC) $43,043.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,966.47
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $358.47
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinButerin'in 1 Milyar Dolarlık SHIB Bağışını Paraya Çevirmek Neden Zor?

Buterin’in 1 Milyar Dolarlık SHIB Bağışını Paraya Çevirmek Neden Zor?

Vitalik Buterin’in Hindistan’daki Covid-19 yardım fonuna 1 milyar dolarlık SHIB bağışını gerçekleştirmesi, fonun yaratıcısı için labirent gibi bir süreç haline geldi.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin‘in Hindistan’daki Covid-19 yardım fonuna bağışladığı 1 milyar dolarlık SHIB’in sadece 20 milyon doları şu ana kadar nakde çevrildi. Sürecin neden kripto kullanıcılarının umduğu kadar sorunsuz olmadığını anlamak, fonun kurucusu Sandeep Nailwal ile yakın zamanda yapılan bir röportajda saklı.

Hindistan Covid Yardım Fonu’nun kurucusu, Buterin‘in cömert katkısını nakde çevirmenin bazı zorluklarını paylaştı. Şimdiye kadar sadece 20 milyon dolar çevrildi. Aynı zamanda yakın gelecek için bir 20 milyon dolar daha planlandı.

Polygon’un eski kurucularından olan Sandeep Nailwal verdiği demeçte, bazı gecikmelerin nedenlerini açıkladı. Kurucu, fonların taban örgütlerine şeffaf bir şekilde ulaşmasını sağlama konusundaki dikkatten kaynaklandığını söyledi. Bu amaçla, devam eden süreci denetlemeye yardımcı olması için saygın bir denetçi tutmayı planladıklarını da açıkladı.

Vitalik Buterin

Ayrıca, Buterin‘in tasfiyelerinin tetiklediği fiyat düşüşleri nedeniyle, 1 milyar dolarlık değer kısa süre sonra yaklaşık %50 azaldı. Nailwal, nihai toplam değerinin 400 milyon dolar civarında olacağını tahmin ediyor.

Fonların dağıtılması, token’ların dolara ve ardından rupiye dönüştürüldüğü için Hindistan’ın Yabancı Katkı Düzenleme Yasası nedeniyle bir bürokrasi ile de karşılaştı.

Yavaş yavaş ortaya çıktıkça, kripto fonlarının ülke çapındaki gıda dağıtımcılarına ve Hindistan’ın kırsal kesimlerinde Covid-19 hastaları için mini yoğun bakım servisleri kurmaya çalışan bir kuruluşa dağıtıldığı bildiriliyor.

Naiwal, bu hantal sürece devam ederken, halihazırda 400.000’den fazla resmi ölüm bildiren ülkede üçüncü bir enfeksiyon dalgası olasılığı hakkındaki korkularını da dile getirdi. Ancak son raporlar, gerçek rakamın 4 milyon kadar yüksek olabileceğini öne sürüyor.

SHIB bağışı öncesi Buterin, Naiwal‘ın fonuna sırasıyla 220.000 dolar ve 400.000 dolar değerinde 100 ETH ve 100 MKR da göndermişti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.09%
$43,043.00
$1,760.46
Ethereum (ETH)
5.98%
$2,966.47
$177.39