bitcoin
Bitcoin (BTC) $57,103.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,441.73
tether
Tether (USDT) $0.996972
binance-coin
Binance Coin (BNB) $618.89
Ana SayfaKripto Para HaberleriBybit, Alman Futbol Kulübü Borussia Dortmund İle Ortak Oldu

Bybit, Alman Futbol Kulübü Borussia Dortmund İle Ortak Oldu

Alman futbol kulübü Borussia Dortmund (BVB), kripto ticaret platformu Bybit ile ortaklığa giriyor.

Bybit CEO’su Ben Zhou yaptığı açıklamada, BVB’nin büyük popülaritesine işaret ederek taraftarının dünyanın yedinci en büyük taraftar grubu olduğunu söyledi ve ekledi;

“Yapılan ortaklık ile, Borussia Dortmund’un maçlarında, web sitelerinde ve sosyal platformlarında Bybit logosu ve sloganı sanal olarak sunulacak. Böylece Bybit’in küresel erişimini ve markalaşmasını artırmayı hedefliyoruz.”

BVB Taraftarı.

Kulüplerin Bundesliga‘da birincilik için yarışacakları Bayern Münih ile yakında yapılacak yüksek profilli bir maç, Bybit’e ilk logo ve slogan erişimini sağlayacak. Bayern Münih, 2019 sonbaharından itibaren, hayran katılımını artırmak için blockchain tabanlı ürünlere geçiş yapmıştı.

Pek çok başarılı uluslararası futbol kulübünün, genellikle taraftar tokenı veya blok zinciri tabanlı tokenize edilmiş dijital koleksiyonlar çerçevesinde kripto alanına çoktan girmiş durumda olduğunu belirten Zhou;

“Yakın gelecekte bir BVB hayran tokenıyla ilgili haberleri paylaşabileceğimizi umuyoruz. Ancak şu an için herhangi bir özel ayrıntı paylaşamıyoruz. Yalnızca Borussia Dortmund ve Liquiditeam tarafından Ağustos ayında duyurulan önceki girişimin başarısız olduğunu ve bunu değiştirmeyi hedeflediğimizi belirtebiliriz.” dedi.

Kripto ve spor ortaklıkları hızla küresel bir fenomen haline geliyor. İtalya, Japonya, Rusya, Fransa, İspanya ve İngiltere‘deki kulüpler başta olmak üzere dünyadaki çoğu kulüp kripto alanına geçiş yapmış durumda.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.6%
$57,103.00
$342.62
Ethereum (ETH)
2.25%
$4,441.73
$99.94