bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,951.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,882.33
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $338.73
Ana SayfaKripto Para HaberleriByBit, İngiltere Müşterilerine Hizmet Vermeyi Sonlandırıyor

ByBit, İngiltere Müşterilerine Hizmet Vermeyi Sonlandırıyor

Kripto para borsası Bybit, bu sabah yaptığı bir duyuruda, 31 Mart tarihinde İngiltere müşterilerine hizmet vermeyi durduracağını söyledi. Borsa, bu hareketin arkasındaki sebep olarak İngiltere tarafından kripto bazlı türevler için getirdiği yeni düzenlemeleri gösterdi.

Borsa bugün yaptığı açıklamada;

“Financial Conduct Authority’nin (FCA) kripto türevleri yasağına uymak için, Bybit Birleşik Krallık’taki müşterilere hizmet vermeyi durduracak” dedi ve müşterilerden herhangi bir pozisyonu kapatmalarını ve tüm fonları çekmelerini talep etti.

İngiltere, geçen yıl ani bir hareketle kripto türevlerinin ve borsada işlem gören tahvillerin (ETN’ler) satışlarını yasakladı. Bu tür ürünlerin, altta yatan varlıklarının değişken doğası ve bu tür kripto türevlerine ihtiyaç duyulmaması nedeniyle perakende tüketiciler için uygun olmadığını söyledi.

Yasak Ocak 2021’de yürürlüğe girdi, ancak Bybit gibi bazı borsalar mevcut müşterilere hizmet vermeye devam etti. Ancak bu hizmetler devam etmeyecek ve yeni hesaplar oluşturmaya çalışan Birleşik Krallık merkezli kullanıcıların bir hesap açması engellenecek.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.36%
$41,951.00
$990.04
Ethereum (ETH)
3.46%
$2,882.33
$99.73