bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,769.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,931.17
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $356.98
Ana SayfaKripto Para HaberleriCAKE Stake Etme Teklifi Tek Bir Balina Yüzünden Başarısız Oldu

CAKE Stake Etme Teklifi Tek Bir Balina Yüzünden Başarısız Oldu

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri sürekli olarak kalite ve adalet için çaba göstermeye devam ediyor, ancak çoğu yönetişim oylama mekanizmaları nedeniyle yetersiz kalıyor.

Bugün atılan bir tweet’te, Binance Akıllı Zincir destekli PancakeSwap merkezi olmayan borsa (DEX), bir balina sebebiyle bir yönetişim önerisi oylamasının başarısız olduğunu belirtti.

Teklif, ChainGuardians ve Polkadot sosyal ağ token’ı MIX’ten bir token için başka bir getiri çiftliği içindi. PancakeSwap ekibi istenmeyen eylemi kabul etti ve oylama için farklı teşvikler önerdi.

“Farklı teşviklerle yeniden teklif verme konusunda ekiple konuşacağız. Bu, her seferinde oy verdiğinizden emin olmanın önemini gösterir. Başkalarına güvenmeyin.”

PCGG ve MIX token’larını kazanmak için DEX’in yerel CAKE token’ını stake etme teklifi başarısız oldu. Bu, kendisine karşı oy veren tek bir adresin eylemlerinden kaynaklandı.

Balina adresi, CAKE token’larını kullanarak 94.500’den fazla oy vaat etti. Bu, öneriye karşı %65’lik çoğunluk talebiyle onu en büyük tek seçmen yaptı. Seçimdeki diğer her adres, yeni likidite çiftliğinin kurulması için oy kullandı. Ancak, aralarında tek balinayı alt etmeye yetecek kadar güçleri yoktu.

Bu, büyük token sahipleri yönetişim önerilerini manipüle edebiliyorsa, DeFi protokollerinin gerçekten ademi merkeziyetçi olmadığının basit önermesini vurgular.

PancakeSwap için bu bir ilk olabilir, ancak sektör için değil. Balina manipülasyonunun en kötü şöhretli örneği, Uniswap’in ilk yönetişim oylamasıydı. Ayrıca, protokol üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlamak için balinaların hakimiyetindeydi. O zamanlar sektör uzmanları, Uniswap’in yönetişiminin DeFi için zararlı olabileceğini yorumlamışlardı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.52%
$42,769.00
$1,933.16
Ethereum (ETH)
5.94%
$2,931.17
$174.11