bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,521.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,169.52
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $575.49
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinCanaan, Bitcoin Madenci Ekipmanları Gelirinin Yüzde 78'ini Denizaşırı Ülkelerden Sağlıyor

Canaan, Bitcoin Madenci Ekipmanları Gelirinin Yüzde 78’ini Denizaşırı Ülkelerden Sağlıyor

Çinli kripto madenciliği ekipmanları üreticisi Canaan Creative, Q1 mali raporunda, denizaşırı pazarın bu çeyrekteki satışlarının yaklaşık beşte dördünü oluşturduğunu söyledi.

Firma Salı günü yaptığı açıklamada, 61 milyon dolarlık net gelir üzerinden ilk çeyrek için 29.6 milyon dolarlık brüt kar elde ettiğini söyledi. Ayrıca, dönem boyunca kurumsal alıcılardan gelen artan sayıda ön sipariş nedeniyle, sözleşme yükümlülüğü 31 Aralık itibarıyla 67 milyon dolardan 31 Mart itibarıyla 184 milyon dolara yükseldi.

Canaan’ın CFO’su Tong He raporda;

“Çeyrekte toplam net gelirleri yıllık %489,9 artırarak sağlam finansal sonuçlar elde ettik. Çeyrek boyunca küresel müşteri tabanımızın genişlemesinde anlamlı ilerleme kaydettik” dedi.

Canaan Creative

Özellikle denizaşırı pazar, Canaan’ın ilk çeyrekteki satışlarının %78’ini oluşturuyor. Bu, sadece %4,9 olduğu geçen yılın ilk çeyreğine kıyasla önemli bir rakam. Ayrıca, Avrupa ve Kuzey Amerika kurumlarının son altı ayda madencilik ekipmanlarının baskın alıcıları olduğuna ve yeni nesil madencilik ekipmanlarına milyarlarca dolar yatırım yaptığına ilişkin önceki raporlarla da uyumlu.

Görünüşe göre bu, Canaan’ın yurt içi satışlarının denizaşırı satışları tarafından gölgede bırakıldığını gösteriyor. Yakın zamana kadar, yeni nesil madencilik ekipmanını yalnızca Canaan’dan değil, Bitmain ve MicroBT’den de satın alan baskın güçler, karadaki Çinli alıcılar olmuştu, fakat bu değişmiş gibi görünüyor.

Üç büyük Çinli üretici olan Bitmain, MicroBT ve Canaan, yatırım kaynaklarının çoğunluğunun denizaşırı kurumlardan geleceği 2021 gelirinde toplam 1 milyar dolardan fazla kazanmayı planlıyor.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
7.87%
$49,521.00
$3,897.30
Ethereum (ETH)
1.32%
$4,169.52
$55.04