bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,315.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,081.67
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $476.19
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinCardano (ADA) Fiyat Analizi

Cardano (ADA) Fiyat Analizi

Kripto para dünyasının önde gelen isimleri tarafından “Ethereum Killers” Polkadot’un yerini alacak gibi görünen Cordano son zamanlarda iyi bir grafik yakaladı.

Cordano Alonzo sert çatalı hareketinden sonra gelen güncelleme ile kendisini yukarı taşıyarak ileriye dönük yükselişe geçebilecek pozisyona geçebilir. ADA baskı gördüğü zamanlarda satış baskısı gelse de buna direnmeye devam ediyor gibi görünüyor. Yatırımcılar kar elde ettikçe ileri zamanlarda ADA için yükseliş gözlemlenebilir. ADA 78 milyar 890 milyon dolarlık piyasa değeri ile hala daha en gözde altcoinler arasında yer alıyor.

Cardano Günlük Grafik

ADA, geçtiğimiz hafta bazı günlerde aşağı yönlü seyir izleyerek yatırımcısını üzmüştü. Ancak satış baskısı gelmesine rağmen beklenen kaçışın gelmemesi de ADA yatırımcısının yüzde 38.2’lik Fibonacci seviyesine olan güvenini gösterdi.  Bu çizgi ADA için bir sonraki harekette daha belirgin bir şekilde ortaya çıkacak.

ADA/USD, TradingView

2021’in 4. Çeyreğinin içerisinde bulunduğumuz zaman dilimi içerisinde Cardano içerisinde geliştirilen projelerin yüzde 138,2 ve yüzde 161,8 Fibonacci seviyelerinde uzun vadeli hedeflere ulaşılması hiç de zor değil. Ancak bu noktada projelerin herhangi bir şekilde aksamaması önemli bir ayrıntı olarak göze çarpıyor. Cardano platformunun kripto varlığı ADA’nın bu kilit noktalara tutunması da oldukça önemli. Satış baskısının gelmemesi ve düşüşün başlamaması için 1,88 doların altında kapanışa direnmesi kripto varlığın geleceği açısında önem arz ediyor.

Göreceli güç endeksi (RSI) ciddi alım seviyelerinde beklenen düşüş yaşandı ve ADA’nın bir sonraki yukarı yönlü hareketi için alan açtı. Trend takipçisi olan ve fiyatların iki farklı hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren MACD göstergesi de salındığı için henüz korkulacak bir durumun ortaya çıkmadığı da bir gerçek olarak karşımızda duruyor.

Son olarak, Chaikin Para Akışı Nisan ayının başından bu yana daha yüksek dipler gördü. Endeks, zayıf sermaye girişleri nedeniyle orta çizginin altına düşmekle tehdit etse de, düşük eğimli trend çizgisinden geri dönmesi beklenebilir.

Kendini yüzde 138,2 ve yüzde 161,8 Fibonacci seviyelerinin üzerinde göstermek için ADA’nın birkaç kilit alanın üzerinde kalması gerekiyor. Bu, satış baskısı söndükten sonra göstergelerinin yükseliş pozisyonlarını geri almasına izin verecek. O zamana kadar, yüzde 38.2 Fibonacci seviyesi ADA’nın yörüngesinin anahtarı olacaktı.

Uyarı: Analiz yazılarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.43%
$61,315.00
$263.65
Ethereum (ETH)
0.13%
$4,081.67
$5.31