bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,538.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,279.99
tether
Tether (USDT) $0.999250
binance-coin
Binance Coin (BNB) $587.03
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinCardano Akıllı Sözleşmeleri Başladığında ADA Fiyatında Devasa Bir Artış Göreceksiniz: Charles Hoskinson

Cardano Akıllı Sözleşmeleri Başladığında ADA Fiyatında Devasa Bir Artış Göreceksiniz: Charles Hoskinson

Cardano blockchain platformunun yaratıcısı Charles Hoskinson, platformunun etkili olmadığı yönündeki eleştirilere yanıt verdi. Kurucu, mevcut DApp ekosistemini sağlıksız olarak nitelendirdi.

Platformun merkezi olmayan uygulamaların (DApps) eksikliğini ele alan bir video bloğunda konuşan Hoskinson, DApp ekosistemi ve Ethereum ile karşılaştırmalar hakkındaki görüşlerini aktardı.

DApp eksikliği nedeniyle sosyal medya kullanıcılarının platforma “hayalet uygulama” demesinden rahatsız olduğunu ifade eden Hoskinson, bunun aksine platformun şu anda akıllı sözleşmeler içeren yükseltmeler üzerine çalıştığını belirtti.

Kurucu ayrıca, platformun Ethereum altında akıllı sözleşmeler üretebileceğini, ancak sonuçların değerli gördüğü şeyler olmayacağını da söyledi.

”Bunun nereye varacağını biliyor musun? İşlem başına 60-100 dolar komisyon. Karlı çiftçilik, işe yaramaz Defi, saçma NFT’leri yüz binlerce dolara satıyor” dedi.

Kurucu, bu uygulamaların çoğunun ademi merkeziyetçi olmadığını iddia ediyor. 2020’de DApp’lerin yalnızca %31’inin Ethereum üzerine inşa edildiğini, geri kalanının ise platformdan inşa edildiğini söylüyor.

“Bu DApp modeliyle ilgili çok gerçek sorunlarımız var ve amaç sadece yaygın spekülasyonlar, saadet zinciri planları. Eğer gerçek kullanım ve fayda yoksa ve milyarlarca insana ölçekleme yeteneği yoksa, bununla hiçbir şey yapmak istemiyorum.”

Hoskinson, kendisinin ve ekibinin “gerçek fayda” ile akıllı sözleşmeler oluşturmak istediğinde ısrar ediyor ve kullanıcılara platformda akıllı sözleşmeler başladığında, fiyatta devasa bir artış göreceklerini söylüyor. Ayrıca işlem ücretlerinde çok fazla artış olmayacak.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.81%
$56,538.00
$457.96
Ethereum (ETH)
3.96%
$4,279.99
$169.49