bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,771.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,049.63
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $474.25
Ana SayfaKripto Para HaberleriCardano Enerji Konusunda Bitcoin’den 1.6 Milyon Kat Daha Verimli

Cardano Enerji Konusunda Bitcoin’den 1.6 Milyon Kat Daha Verimli

IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Forbes’la yaptığı yakın tarihli bir röportajda, Cardano‘nun enerji konusunda Bitcoin’den 1.6 milyon kat daha verimli olduğunu iddia etti.

Bununla birlikte, proof-of-stake’in proof-of-work algoritmasından daha üstün olduğunu ifade eden Hoskinson;

“Proof-of-stake’in avantajı, kimin bir blok yapacağına karar vermek için o kadar devasa ek yükünüz ve enerji harcamanız olmadığı için, diğer iki aşamada sihrinizin çoğunu koyabileceğiniz anlamına gelir” dedi.

Charles Hoskinson

Hoskinson‘un bu yorumu kripto para topluluğu için yeni değil. Daha önce de Ripple kurucularından Chris Larsen, Bitcoin’in Ethereum‘un (ETH) liderliğini takip etmesi gerektiğini söylemişti.

Bitcoin’in CO2 ayak izi hakkında yapılan yorumlar, Bitcoin savunucuları tarafından reddediliyor. Square ve Ark Invest tarafından ortaklaşa yürütülen bir araştırma, aslında BTC’nin yeşil enerjinin benimsenmesini hızlandırabileceğini ve kar madenciliğinin uygun maliyetli olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte Hoskinson, Mart ayında Mary Hard Fork’unun piyasaya sürülmesinden bu yana Cardano’da 10.000’den fazla yerel token’ın piyasaya sürüldüğünden de bahsetti.

Milyardere göre, bu yaz Alonzo ile akıllı sözleşmeler başlattıktan sonra proje, halihazırda yaklaşık 20.000 katılımcının bulunduğu yönetim bileşenlerini etkinleştirmeye odaklanacak.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.41%
$60,771.00
$249.16
Ethereum (ETH)
0.83%
$4,049.63
$33.61